Trápení je u konce…

hokej - 28. 03. 2022

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pátý zápas čtvrtfinálové série mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi rozhodlo o tom, že pro Dynamo letošní sezona skončila. Motor vyhrál čtvrtý zápas a raduje se z postupu. Dynamo dnes přitom nezačalo špatně, brzy vedlo, v první třetině nabídlo snad to vůbec nejlepší, co v sérii předvádělo, nicméně z toho vytěžilo po první třetině jen jednogólový náskok. Pak brankově odskočilo ještě dvakrát, ale domácí vždy vyrovnali, aby pak čtyři minuty před koncem šli poprvé do vedení, které již nepustili. Pardubice se v posledních měsících a zápasech více méně trápily, a tak se to paradoxně může jevit jako vysvobození…

5. zápas čtvrtfinále: Motor České Budějovice – Dynamo Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 04:54 Pech (Gulaš, Šenkeřík), 24:41 Voženílek (Bučko, Valský), 37:06 Pech (Šenkeřík), 56:02 Vondrka (Valský, Novotný) – 01:19 Kaut (Hrádek, Kolář), 05:48 Říčka (Cienciala), 29:36 Koffer (Košťálek, Vála). Diváků: 6421. PARDUBICE: Frodl – Mikuš, Petgrave, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Paulovič, Poulíček, Camara – Říčka, Kousal, Cienciala – Hecl, Kaut, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík. (saf)