Piráti jsou proti

Město Pardubice - 30. 03. 2022
Piráti jsou proti

PARDUBICE – „Bombastické plány představované v médiích nabývají jasné obrysy. Majoritní vlastník hokejového klubu štědře dotovaného z městských peněz, miliardář Petr Dědek, to s výstavbou nové arény myslí vážně a město mu chce vyjít vstříc navzdory vlastním zájmům i zájmům svých občanů,“ upozorňují v dnes vydané tiskové zprávě Piráti pro Pardubický kraj.

 

Zastupitelům bude na čtvrtečním jednání ZmP ke schválení předložen návrh společnosti  HokejPce 2020 s.r.o., skrze níž Petr Dědek kontroluje hokejové Dynamo. V něm se má město smluvně zavázat ke spolupráci ohledně vybudování nové multifunkční haly. „Proti tomu se jednoznačně postavíme,“ vyhranili se Piráti.

 

„Zastupitelé mají jednat v zájmu občanů, ne jít na ruku developerovi. Čelíme jedné krizi za druhou a místo dostupného bydlení nebo opravy ulic plýtváme energii na megalomanský nesmysl. V oblasti sportu je potřeba zaměřit se na desítky opomíjených menších klubů a dotáhnout pro ně kvalitně připravený projekt Dukla sportovní, který je momentálně u ledu”, říká zastupitelka Ivana Böhmová.

 

„Nová aréna je zcela zbytná a Pardubákům nic nového nepřinese. Náklady na výstavbu má na rozdíl od fotbalového stadionu nést soukromý investor. Městu ale zcela jistě zůstanou nemalé náklady na dopravní a technickou infrastrukturu. A samozřejmě na provoz stávající ikonické arény, která by těžko hledala nové využití.,“ říká se v tiskové zprávě Pirátů.

 

„Dědkova hala by byla pro tu městskou fatální konkurencí. Využití naší arény přece vždy bylo jedním z hlavních argumentů, proč klub opakovaně draze zachraňovat a sanovat v součtu stovkami milionů korun z městského rozpočtu. Je smutné, že do Enteria arény jsme nalili desítky milionů korun navíc, aniž by nový vlastník přiznal, že má s pardubickým hokejem vlastní plány,“ vysvětluje Dominik Bečka, zastupitel prvního obvodu Pardubic a manažer řízení rizik.

 

Výměnou za plnou spolupráci města při stavbě arény má být odklad a zrušení několika dílčích investic, ke kterým se město zavázalo dříve. Samozřejmě jen těch, které s novou halou už nedávají smysl. To je podle Pirátů příliš chabou záplatou dalších významných výdajů a rizik, která by město mělo vzít opět na bedra vlastního rozpočtu a vlastních občanů.  „Zároveň považujeme za nezodpovědné zavazovat město dalšími smlouvami v současné trvající právní nejistotě. Podle posledního nepravomocného rozsudku totiž HokejPce 2020 s.r.o. Petra Dědka není akcionářem hokejového Dynama,“ uzavírá Martin Saifrt, vedoucí mediálního odboru Pirátů pro Pardubický kraj. (zr) Ilustrační foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Ve znamení renesance

Ve znamení renesance

Východočeské divadlo Pardubice se po třech letech opět změní v taneční sál

Čekají se náměty veřejnosti

Čekají se náměty veřejnosti

Město chystá částečnou proměnu náměstí Republiky

Také policie bude připravena

Také policie bude připravena

Jednotky těžkooděnců nacvičovaly na stadionu Arnošta Košťála

Využili více zdrojů

Využili více zdrojů

Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu

Terminál B již v létě

Terminál B již v létě

Ze 126 milionů korun pokryjí evropské dotace skoro čtyři pětiny

Školy, Brána borců, terminál

Školy, Brána borců, terminál

Radní města navrhují ve změně rozpočtu další peníze na investice