Piráti jsou proti

Město Pardubice - 30. 03. 2022
Piráti jsou proti

PARDUBICE – „Bombastické plány představované v médiích nabývají jasné obrysy. Majoritní vlastník hokejového klubu štědře dotovaného z městských peněz, miliardář Petr Dědek, to s výstavbou nové arény myslí vážně a město mu chce vyjít vstříc navzdory vlastním zájmům i zájmům svých občanů,“ upozorňují v dnes vydané tiskové zprávě Piráti pro Pardubický kraj.

 

Zastupitelům bude na čtvrtečním jednání ZmP ke schválení předložen návrh společnosti  HokejPce 2020 s.r.o., skrze níž Petr Dědek kontroluje hokejové Dynamo. V něm se má město smluvně zavázat ke spolupráci ohledně vybudování nové multifunkční haly. „Proti tomu se jednoznačně postavíme,“ vyhranili se Piráti.

 

„Zastupitelé mají jednat v zájmu občanů, ne jít na ruku developerovi. Čelíme jedné krizi za druhou a místo dostupného bydlení nebo opravy ulic plýtváme energii na megalomanský nesmysl. V oblasti sportu je potřeba zaměřit se na desítky opomíjených menších klubů a dotáhnout pro ně kvalitně připravený projekt Dukla sportovní, který je momentálně u ledu”, říká zastupitelka Ivana Böhmová.

 

„Nová aréna je zcela zbytná a Pardubákům nic nového nepřinese. Náklady na výstavbu má na rozdíl od fotbalového stadionu nést soukromý investor. Městu ale zcela jistě zůstanou nemalé náklady na dopravní a technickou infrastrukturu. A samozřejmě na provoz stávající ikonické arény, která by těžko hledala nové využití.,“ říká se v tiskové zprávě Pirátů.

 

„Dědkova hala by byla pro tu městskou fatální konkurencí. Využití naší arény přece vždy bylo jedním z hlavních argumentů, proč klub opakovaně draze zachraňovat a sanovat v součtu stovkami milionů korun z městského rozpočtu. Je smutné, že do Enteria arény jsme nalili desítky milionů korun navíc, aniž by nový vlastník přiznal, že má s pardubickým hokejem vlastní plány,“ vysvětluje Dominik Bečka, zastupitel prvního obvodu Pardubic a manažer řízení rizik.

 

Výměnou za plnou spolupráci města při stavbě arény má být odklad a zrušení několika dílčích investic, ke kterým se město zavázalo dříve. Samozřejmě jen těch, které s novou halou už nedávají smysl. To je podle Pirátů příliš chabou záplatou dalších významných výdajů a rizik, která by město mělo vzít opět na bedra vlastního rozpočtu a vlastních občanů.  „Zároveň považujeme za nezodpovědné zavazovat město dalšími smlouvami v současné trvající právní nejistotě. Podle posledního nepravomocného rozsudku totiž HokejPce 2020 s.r.o. Petra Dědka není akcionářem hokejového Dynama,“ uzavírá Martin Saifrt, vedoucí mediálního odboru Pirátů pro Pardubický kraj. (zr) Ilustrační foto: FRANTIŠEK VLČEK

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů