Nezapomenou ani na ptačí budky

Město Pardubice - 01. 04. 2022
Nezapomenou ani na ptačí budky

PARDUBICE - Jarní práce jsou v plném proudu v lesoparku na Dukle. V dražkovické kompostárně skončily zbytky dřeva po nahodilé těžbě, na prořídlých místech jsou dosazeny mladé stromy a v nejbližší době čeká „jarní úklid“ i běžeckou dráhu a mlatové cesty v lesoparku.

 

Od loňského podzimu doznal lesopark Dukla řadu změn. V průběhu podzimu byly z porostu odstraněny souše, na začátku letošního roku podrost v jižní části lesoparku Dukla, tedy směrem k ulici Sokolovská. Podrost podél výpadovky na Chrudim zůstal zachován jako zelená clona. Pak přišly letošní únorové vichry a z lesa musely být odtěženy další polomy a vývraty,“ popsal dění v dukelském lesoparku náměstek primátora Jan Nadrchal.

 

V únoru lesní dělníci v lesním porostu odfrézovali 83 pařezů a zlikvidovali 16 vývratů. Nejenže je dnes les i díky tomu prosvětlený, ale je v něm zajištěna i snadnější celoroční údržba, včetně sekání trávy. V lesoparku bylo během března vysázeno 50 javorů a 50 ptačích třešní, které vhodně doplní prořídlá místa i druhovou skladbu stromů. „I když se jednalo o kontejnerovou sadbu poloodrostlých stromků, musíme pro ně v přetrvávajícím suchu zajišťovat zálivku,“ doplnil Nadrchal.

 

Správci městských lesů nezapomínají ani na lesní cesty. Na duben plánují úklid běžecké dráhy procházející lesoparkem, zhruba o týden později pak s ekologickou likvidací plevelů (vodní parou) na mlatových cestách. V nejbližších dnech přibydou v lesoparku také nové ptačí budky, které usnadní zahnízdění zpěvným ptákům. (NaH) Foto: pardubice.eu

Mohlo by vás zajímat:

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů

Sportovní park za polovinou

Sportovní park za polovinou

Návštěvníky čeká nabitý víkend plný sportu i kultury

INDIGO od září

INDIGO od září

Radní dali zelenou další nové škole na území města

Příjem v Jindřišské zastaven

Příjem v Jindřišské zastaven

Výdej materiálu nadále pouze v úterý dopoledne

Bohatý program nejen Na Špici

Bohatý program nejen Na Špici

V sobotu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton

Wonkův most čeká oprava

Wonkův most čeká oprava

Mohla by začít příští rok