Použité věci žijí dál

Město Pardubice - 07. 04. 2022
Použité věci žijí dál

PARDUBICE - SmP – Odpady a.s. ve spolupráci se Statutárním městem Pardubice a se společností Služby města Pardubic a.s. otevřely ve čtvrtek 7. dubna první ReUse Centrum v krajské metropoli. Nachází se na separačním dvoře v ulici Na Staré Poště 2903.

 

„ReUse Centrum je úžasné místo, v němž můžete dát použitelným věcem, které byste jinak vyhodili, nový smysl. Případně si můžete přijít do ReUse Centra vybrat z nabízených věcí a dát jim nový život. Smyslem ReUse Centra je zejména předcházení vzniku odpadu,“ uvedla Klára Sýkorová ze Služeb města Pardubic a dodala: „Pokud z nabízených věcí něco využijete, bylo by vhodné vhozením příspěvku do pokladničky podpořit ekologickou výchovu v Pardubicích.“ 

 

V ReUse Centru můžete odložit anebo si vybrat zařízení a vybavení domácnosti (například keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky, příbory, sklenice), obrazy, rámy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí strojky, přepravky, bedny, mechanické nářadí atd., ale také mediální produkty (CD, DVD, videokazety), hračky, sportovní potřeby a vybavení, kola, koloběžky, lyže, snowboardy,  knihy, časopisy, kamna, kbelíky, zahradní náčiní, zahradní dekorace, doplňky, vybavení pro chov domácích zvířat (klece, akvária), drobný nábytek (židle, stolky, skříňky, poličky, nečalouněná křesla) či bižuterii.

 

„Věci musí být předány čisté, ve funkčním stavu a bez zjevného napadení parazity, škůdci nebo infekcemi hub a plísní,“ upozorňují Služby města Pardubic.

 

Otevírací doba ReUse centra byla stanovena takto: pondělí, středa a pátek 13:00 - 17:00 hodin, sobota 8:00 - 12:00 hodin. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů

Sportovní park za polovinou

Sportovní park za polovinou

Návštěvníky čeká nabitý víkend plný sportu i kultury

INDIGO od září

INDIGO od září

Radní dali zelenou další nové škole na území města

Příjem v Jindřišské zastaven

Příjem v Jindřišské zastaven

Výdej materiálu nadále pouze v úterý dopoledne

Bohatý program nejen Na Špici

Bohatý program nejen Na Špici

V sobotu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton

Wonkův most čeká oprava

Wonkův most čeká oprava

Mohla by začít příští rok