Nehod motocyklistů přibývá

Region - 14. 04. 2022
Nehod motocyklistů přibývá

PARDUBICKO - Kdo by alespoň jednou v životě nesnil o projížďce na motorce. Volná jízda za slunného počasí byla a stále pro mnohé je symbolem svobody. Bohužel právě motorkáři jsou často těmi nejméně šťastnými účastníky dopravních nehod.

 

S jízdou na motocyklech se pojí nejhorší zranění, velmi často smrtelná. S přicházejícími jarními teplotami je na silnicích vidět stále více motorkářů a samozřejmě i jejich dopravních nehod. Často k nehodám přispívá, zvláště na jaře a na podzim, špatná viditelnost. Pro motorkáře platí to samé jako pro cyklisty – pro vyšší bezpečnost je vhodné se vybavit reflexními prvky. Dle odborníků je riziko smrti při nehodě motocyklu 18x vyšší než při nehodě automobilu.

 

Hasiči v regionu během března vyjížděli už k šesti nehodám, při nichž byl účastníkem nehody právě motocyklista. Včera, 13. dubna, zasahovali ti pardubičtí u nehody osobního vozu s motocyklistou. Ten utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou ošetřen a převezen do nemocnice. Hasiči zajistili motocykl i automobil proti vzniku požáru i úniku provozních náplní. 

 

Motocyklisté, dbejte na řádné dodržování bezpečnostních předpisů, rychlost, způsob a styl jízdy, ale také na ohleduplnost vůči jiným účastníkům provozu na silnicích a předvídavost. Motocyklista je totiž mnohem zranitelnější než řidič čtyřkolového plechového miláčka.

 

Při prvních jízdách po zimní, nebo jakékoliv delší přestávce, jezděte mimořádně opatrně, neboť všechny návyky se musí nejdřív znovu procvičit a obnovit. To se týká zejména odhadu rychlosti a vzdálenosti a citu pro to, co udělá ten druhý účastník silničního provozu. Sednout si za řídítka a vyrazit, to je neopakovatelný pocit. A čím lépe zvládáte techniku jízdy, tím více radosti v samotném řízení tohoto stroje nacházíte.

 

Bezpečnou jízdu přejí hasiči Pardubického kraje.

 

VENDULA HORÁKOVÁ, tisková mluvčí HZS PaK, Foto: HZS PaK

 

Mohlo by vás zajímat:

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat

Řidič na sebe sám upozornil

Řidič na sebe sám upozornil

Jel stovkou v obci a nadýchal přes jedno promile

Lávka u frekventované silnice

Lávka u frekventované silnice

Kraj pomůže Cholticím se sanací opěrné zdi

Bezplatné stravování

Bezplatné stravování

Pardubický kraj podpoří obědy zdarma pro děti ze sociálně slabých rodin

Zastupitelé podpořili iniciativu

Zastupitelé podpořili iniciativu

Změna rozpočtového určení daní pro kraje by Pardubicku přinesla kýžené prostředky

Food festival na pardubickém zámku

Food festival na pardubickém zámku

Kulinářská cesta od pravěkého piva přes Pernštejny až po exotické kouty světa