Unikátní akce začne před půlnocí

Region - 15. 04. 2022
Unikátní akce začne před půlnocí

UHERSKO – Přes kolejiště železniční stanice, která leží na hlavním koridoru z Prahy do České Třebové, je naplánováno v noci ze soboty na Velikonoční neděli otáčení první poloviny mostu, jenž je součástí dalšího budoucího úseku dálnice D35. Bude se jednat o zcela unikátní stavebně – technickou akci. Začít by měla půl hodiny před půlnocí.

 

Sledování průběhu technické operace je z vyčleněných a zajištěných míst přímo na stavbě určeno výhradně zvaným expertům na výstavbu mostních konstrukcí, zástupcům investora a zhotovitele a pro předem řádně akreditovaná média,“ upozorňuje Petra Drkulová z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR. „Přítomnost běžného diváka je možná jedině na veřejných plochách mimo stavbu,“ dodává pro ty, kdo by se uprostřed noci chtěli přijet do Uherska podívat.

 

Čeká nás akce v České republice zcela unikátní a ojedinělá, technicky a technologicky velmi náročná. Dálniční most Uhersko se buduje podél železniční trati po polovinách mimo provoz na trati. Samotné otočení jednoho vahadla potrvá přibližně 6 hodin, během kterých urazí 30metrovou cestu. Otáčet se bude v úplných vlakových výlukách, na každé vahadlo počítáme 3 noci. Nejdříve proběhnou přípravné práce, poté samotné otočení a v poslední fázi dojde k výškovému dorovnání konstrukce. Totožná akce se bude opakovat na začátku května s druhou částí mostu. Následně bude most nad koridorem stavebně spojen a pokračovat budou nezbytné práce, jako pokládka živičných vrstev, montáž svodidel, dokončení odvodnění a vedení kabelovodů, vodorovné značení, montáž protihlukových stěn. Vše tak, aby byl most hotový a zprovozněný stejně jako celý úsek D35 Ostrov – Časy na závěr letošního roku,“ popsala Petra Drkulová.

 

O úplných výlukách v železniční dopravě v úseku Pardubice - Choceň v následujících dnech by se měli cestující informovat na webových stránkách dopravců či Správy železnic, popřípadě v železničních stanicích. (zr) Foto: zdopravy.cz (Na snímku stavba mostu v Uhersku v druhé polovině loňského roku)

Mohlo by vás zajímat:

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda

Joystick a hlasové povely

Joystick a hlasové povely

Přeloučská autoškola vychází vstříc i handicapovaným zájemcům o řidičák

Ocenění i do Choltic

Ocenění i do Choltic

Kraj daruje úspěšným obcím v soutěži Vesnice roku přes milion korun

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Očkovací kamion bude příští týden v Pardubicích