Medila pro své pacienty

Město Pardubice - 08. 05. 2022
Medila pro své pacienty

PARDUBICE - V areálu bývalé veterinární nemocnice ve Štrossově ulici byla dokončena první etapa rekonstrukce bývalé vojenské nemocnice. Vznikly zde prostory pro odběrové centrum a laboratoře.

 

Nové odběrové centrum je přístupné přímo ze Štrossovy ulice. Lidé již nemusejí zacházet dovnitř do areálu takzvané Veteriny. Byla navýšena kapacita pro odběry vzorků a prodloužena provozní doba. Doufáme, že naši pacienti ocení příjemné prostředí historického objektu, který byl vybaven kvalitním a moderním zařízením,“ říká Petra Korchová, výkonná ředitelka laboratoře Medila.

 

Do nejvyššího patra budovy byly přesunuty provozní části laboratoře. Za dominantní zlatavou fasádou z vlněného plechu se nachází nová automatizovaná linka. „Ta zajišťuje dopravu vzorků mezi jednotlivými analyzátory, centrifugami, dalšími přístroji a připravuje vzorky pro jejich dočasné uskladnění. Můžeme se pochlubit nejlepším dostupným vybavením v současné laboratorní diagnostice. Moderní vybavení v kombinaci se zkušeným a pečlivým personálem je zárukou vysoké kvality našich služeb,“ dodává Korchová.

 

Upraven byl i prostor před budovou směrem ke Štrossově ulici. Vzniklo zde malé „náměstíčko“ s lavičkou, zelení a stojany na kola. Autorem architektonického návrhu je pardubický ateliér Med a Pavlík. Dokončení druhé etapy rekonstrukce je plánováno na jaro příštího roku. Poté bude v prostorách polikliniky kromě laboratoře sídlit lékárna a 15 ordinací lékařů, převážně zaměřených na oblast preventivního a interního lékařství. (VJ) Foto: VOJTĚCH JIRSA

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí