Medila pro své pacienty

Město Pardubice - 08. 05. 2022
Medila pro své pacienty

PARDUBICE - V areálu bývalé veterinární nemocnice ve Štrossově ulici byla dokončena první etapa rekonstrukce bývalé vojenské nemocnice. Vznikly zde prostory pro odběrové centrum a laboratoře.

 

Nové odběrové centrum je přístupné přímo ze Štrossovy ulice. Lidé již nemusejí zacházet dovnitř do areálu takzvané Veteriny. Byla navýšena kapacita pro odběry vzorků a prodloužena provozní doba. Doufáme, že naši pacienti ocení příjemné prostředí historického objektu, který byl vybaven kvalitním a moderním zařízením,“ říká Petra Korchová, výkonná ředitelka laboratoře Medila.

 

Do nejvyššího patra budovy byly přesunuty provozní části laboratoře. Za dominantní zlatavou fasádou z vlněného plechu se nachází nová automatizovaná linka. „Ta zajišťuje dopravu vzorků mezi jednotlivými analyzátory, centrifugami, dalšími přístroji a připravuje vzorky pro jejich dočasné uskladnění. Můžeme se pochlubit nejlepším dostupným vybavením v současné laboratorní diagnostice. Moderní vybavení v kombinaci se zkušeným a pečlivým personálem je zárukou vysoké kvality našich služeb,“ dodává Korchová.

 

Upraven byl i prostor před budovou směrem ke Štrossově ulici. Vzniklo zde malé „náměstíčko“ s lavičkou, zelení a stojany na kola. Autorem architektonického návrhu je pardubický ateliér Med a Pavlík. Dokončení druhé etapy rekonstrukce je plánováno na jaro příštího roku. Poté bude v prostorách polikliniky kromě laboratoře sídlit lékárna a 15 ordinací lékařů, převážně zaměřených na oblast preventivního a interního lékařství. (VJ) Foto: VOJTĚCH JIRSA

Mohlo by vás zajímat:

K městu zkrátka patří

K městu zkrátka patří

Kapli sv. Anny k dvoustovce popřáli potomci stavitele, Zibi i Kotyk

Poznáte muže na fotografii?

Poznáte muže na fotografii?

Policisté pátrají po muži, jenž by mohl pomoci s objasněním poškození předvolebních stojanů

Semafor a 15 km/h

Semafor a 15 km/h

Provoz na mostu kpt. Bartoše bude od pondělí 26.10. výrazně omezen

A teď již jako všichni ostatní

A teď již jako všichni ostatní

Dopravní podnik ruší bezplatnou přepravu pro občany Ukrajiny

Prospěšná inovace

Prospěšná inovace

Zastávkové přístřešky, které jsou bezpečné i pro ptactvo

Hned věděl, s kým má tu čest

Hned věděl, s kým má tu čest

Policista ve svém volnu neváhal a zadržel zloděje jízdních kol