Smutná víkendová bilance

Region - 10. 05. 2022
Smutná víkendová bilance

PARDUBICE – Není to dobrá zpráva. „Uplynulý víkend byl mimořádně ve znamení hlavně dopravních nehod, kterých jsme za víkendové dny napočítali osmnáct,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

 

Krásné počasí lákalo na projížďky přírodou, a tak není divu, že vyrazili i motocyklisté. Hasiči zasahovali hned u pěti nehod, u nichž byl účastníkem právě motocyklista. Ty nejvážnější se staly v sobotu 7. května. Vrtulník letecké záchranné služby letěl hned ke dvěma těžkým nehodám motocyklistů. První se stala na obchvatu Slatiňan u obce Orel a druhá pak na silnici z Kostelce u Heřmanova Městce směrem na Prachovice.

 

„Hydraulické vyprošťovací zařízení museli hasiči použít v sobotu 7. května v dopoledních hodinách u obce Orel na Chrudimsku. Došlo zde ke střetu osobního vozidla s motocyklistou. Hasiči museli z osobního vozidla vyprostit zaklíněného a zraněného řidiče. Spolujezdec s dvěma dětmi se z auta dostali sami. Zraněný motocyklista byl přepraven vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice. Hasiči dále museli zajistit vozidlo i motocykl proti úniku provozních náplní i vzniku požáru,“ popisuje Horáková.

 

Na silnici z Kostelce u Heřmanova Městce směrem na Prachovice zasahovaly v sobotu 7. května odpoledne jednotky požární ochrany u další nehody motocyklisty. Na místě byly zraněny dvě osoby. Jedna osoba byla transportována do nemocnice vrtulníkem letecké zdravotnické služby a druhá byla převezena do nemocnice sanitním vozem.

 

„Bohužel i v neděli 8. května jsme mířili k nehodám motocyklistů. V Opatovicích nad Labem na silnici I/37 Pardubice - Hradec Králové jsme zasahovali u nehody motocyklisty. Tady měl motocyklista vyváznout téměř bez zranění,“ pokračuje tisková mluvčí hasičů.

 

Naopak zranění utrpěl motocyklista, který havaroval v Běstvině na Chrudimsku.  V Nedvězí na Poličsku se rovněž nehoda motorkáře neobešla bez zranění.

 

„Dále jsme zasahovali u železniční nehody. K nehodě vlaku s osobním vozem došlo v neděli 8. května před polednem ve Vysokém Mýtě. Ve vlaku cestovalo 10 osob. Ke zranění osob naštěstí v tomto případě nedošlo,“ uzavírá Vendula Horáková smutnou víkendovou bilanci. (zr) Foto: HZS PaK (Nehoda na obchvatu Chrudimi a Slatiňan) 

Mohlo by vás zajímat:

Inspirujte se Gočárem

Inspirujte se Gočárem

Ušijte si sandály na míru

Nejen vrásky nebo znaménka

Nejen vrásky nebo znaménka

Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

Levná a ekologická varianta

Levná a ekologická varianta

Chytré senzory z Univerzity Pardubice pomohou zemědělcům

Perníková popelnice

Perníková popelnice

Čenkovice jsou krajským tahounem v třídění odpadu

Den starokladrubského koně

Den starokladrubského koně

Tradiční akce Národního hřebčína se koná v sobotu 28. května

Čeperka chystá referendum

Čeperka chystá referendum

Proces EIA na spalovnu v Opatovicích započal