Další kulturní prostor

Kultura - 13. 05. 2022
Další kulturní prostor

PARDUBICE – Krajské město je bohatší o jednu galerii. Univerzita Pardubice znovuotevřela svou galerii přímo v kampusu. Pod názvem GU: a s novým kurátorem je moderní prostor připravený vystavovat kvalitní umělce z České republiky i ze zahraničí. Premiérová vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 12. května.

 

Své jméno s univerzitní galerií GU: spojí malíř, fotograf a pedagog Fakulty restaurování Univerzity Pardubice Tomáš Lahoda, který už působí jako její kurátor.

 

Galerie, která bude pět dní v týdnu otevřená také pro veřejnost, návštěvníkům nabídne pohled na současnou českou uměleckou scénu i výstavy zahraničních umělců. „Univerzita by se měla na veřejnosti prezentovat nejenom výsledky studentů a vědeckých pracovníků, ale také uměním. Pro studenty, akademiky, zaměstnance i pro veřejnost je to skvělá příležitost. Mohou nahlédnout do toho, co se v současné době odehrává na výtvarné scéně,“ vysvětluje kurátor Tomáš Lahoda.

 

Galerie se nachází v kampusu Univerzity Pardubice v části města Polabiny. Konkrétně v budově auly a přímo v sousedství univerzitní knihovny a obchodu s univerzitním zbožím. Plocha bývalé univerzitní galerie se ale zásadně proměnila a zvětšila. Galerie GU: dnes nabízí čistý a minimalistický výstavní prostor, v němž se ročně vystřídají čtyři expozice umělců.

 

Jako první svou tvorbu v nové galerii představuje český malíř Petr Malina, na jehož dílech se opakuje téma každodenního života spojeného s pulzujícím organismem města a velkoměsta. Výstava potrvá až do 30. června.

 

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz) (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Magický plenér ožívá

Magický plenér ožívá

Východočeské divadlo se navrací na Kunětickou horu

Klasický balet v mladém provedení

Klasický balet v mladém provedení

Čtvrteční pardubické představení Coppélie připravila ZUŠ Havlíčkova

Koncerty k pohnutým událostem

Koncerty k pohnutým událostem

Spolek Klasická hudba mladým připomene heydrichiádu

Na klasiku opět s abonmá

Na klasiku opět s abonmá

Komorní filharmonie odtajnila program 54. sezony

Rychlost dopadu sněhové vločky

Rychlost dopadu sněhové vločky

Májovou premiérou Východočeského divadla bude hra o setkávání i míjení

Tři sestry míří do pivovaru

Tři sestry míří do pivovaru

Kapela naváže na tradici a vystoupí v Pardubicích poslední květnový pátek