První liga zachráněna

fotbal - 14. 05. 2022
První liga zachráněna

TEPLICE – Pardubičtí fotbalisté absolvovali dnes v podvečer v AGC Aréně Na Stínadlech páté kolo nadstavbové skupiny o záchranu v nejvyšší soutěži. K jistotě setrvání mezi českou elitou potřebovali uhrát alespoň remízu.

 

 

Přestože trenér domácího týmu Jarošík nechal hlavní opory Teplic odpočívat před baráží, nebylo to v první půli na hřišti příliš znát. Pardubice se sice dostaly do pěkné šance již v 7. minutě, Lupač však golmana Muchu nepřekonal. Dlouho se hrálo poměrně nepřesně, hosté měli mírně navrch.

 

 

Radost pro Pardubice přišla v 38. minutě. Teplický Bulmaga nejprve fauloval, následný přímý kop Čelůstky skvěle zlikvidoval Mucha, ale poté po skrumáži se míč odrazil od Bulmagy a vlastním gólem domácích se hosté ujali vedení.

 

 

Po změně stran Teplice hodně vylepšily svou hru a dostaly se i do šancí, zatímco hosté působili ležérněji a častěji ztráceli míč. Začalo to vypadat všelijak, naštěstí v 67. minutě nejprve Patrák nastřelil břevno a vzápětí po rohovém kopu (Cadu) se skvěle trefil Čihák a zvýšil na 2:0 pro Pardubice.

 

 

A tak už to zůstalo až do konce. Pardubickým pod vedením trenérů Krejčího a Novotného padá kámen ze srdce, první liga je i pro příští sezonu a nový stadion zachráněna!           

 

 

FK Teplice – FK Pardubice 0:2 (0:1).  Přihlíželo 1228 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku z teplických Stínadel radost pardubických hráčů po vyhraném rozhodujícím zápase)

 

 

Podrobný referát z utkání přinese tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Zpátky na dno

Zpátky na dno

Pardubičtí fotbalisté prohráli na Bohemce

Zase nešťastná ruka...

Zase nešťastná ruka...

Pardubičtí fotbalisté s ostravským Baníkem pouze remizovali

Ztráta bodů v Olomouci

Ztráta bodů v Olomouci

Pardubičtí fotbalisté ještě v 98. minutě vedli…

Dotáhli se bodově na Zlín

Dotáhli se bodově na Zlín

První gól Pardubic na novém stadionu vstřelil Dominik Janošek

Z Boleslavi se třemi body

Z Boleslavi se třemi body

Dominik Janošek nezaváhal, vystřelil a odražený míč rozhodl o výsledku utkání

Osudná ruka v nepřehledné situaci

Osudná ruka v nepřehledné situaci

Pardubičtí fotbalisté sehráli se Slavií vyrovnané utkání, škoda zmařených šancí