Oslavy 130. výročí

fotbal - 25. 05. 2022
Oslavy 130. výročí

MORAVANY – Ve dnech 27. – 29. května se v Moravanech konají oslavy 130. výročí založení jednoty. Slavnostní zahájení je na programu v pátek (27. 5.) v 18 hodin, kdy bude v Moravanském domě otevřena výstava historie obce a Sokola v Moravanech.

 

V sobotu pak bude následovat Sportovní den pro děti i dospělé, který bude zahájen v devět hodin sportovními turnaji (tenis, nohejbal, stolní tenis, badminton). Ve 13 hodin pak bude na fotbalovém hřišti otevřena výstava o moravanské kopané a o hodinu déle oficiálně začne „Dětský den“. Následovat budou fotbalová klání (mimo jiné nebude chybět ani zápas současných a bývalých hráčů moravanské kopané) a sobota vyvrcholí kapelou SmartBand, která k tanci i poslechu zahraje od 20.30 hodin na Duhovém jezeře. Během celého odpoledne nebudou chybět soutěže pro malé i velké, ukázka cvičení rodičů s dětmi, malování na obličej, řetízkový kolotoč, skluzavka, zmrzlina, cukrová vata a další…

 

Neděle pak bude patřit fotbalovým zápasům: od 10 hodin se utkají starší žáci s Hlinskem a ve 12 mladší žáci s Hlinskem. Ve 14 hodin dojde k zasazení stromu na počest 130. výročí a od 17 hodin se v rámci 27. kola krajského přeboru fotbalistů střetnou Moravany se Svitavami. „Přijďte se s námi aktivně zapojit a oslavit výročí pohybem,“ zvou pořadatelé. (saf)

Mohlo by vás zajímat:

Prohra v přípravě v Německu

Prohra v přípravě v Německu

SpVgg Greuther Fürth - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Pardubice zdolaly Příbram

Pardubice zdolaly Příbram

Stínem přípravného zápasu je zranění Jana Jeřábka

Příprava s novými tvářemi

Příprava s novými tvářemi

Pardubičtí fotbalisté zahájili přípravu i s novými hráči

Živanice se vytáhly na třetí místo

Živanice se vytáhly na třetí místo

Sobotní dohrávka vedla k historickému úspěchu třetiligového týmu

Libišany ovládly Pohár

Libišany ovládly Pohár

Fotbalisté FC Libišany zvítězili ve finále Poháru hejtmana Pardubického kraje

První liga zachráněna

První liga zachráněna

Pardubice vítězí v Teplicích rády, tohle ale byla výhra zatím nejdůležitější