Nejen vrásky nebo znaménka

Region - 26. 05. 2022
Nejen vrásky nebo znaménka

PARDUBICE - Operace očních víček, vyhlazení vrásek nebo modelace prsou? Plastická chirurgie již dávno není výsadou celebrit, ale zcela běžným oborem, který pomáhá lidem zkvalitnit život, ať už z důvodů estetických či zdravotních. Ti, kteří mají zájem podstoupit plastickou operaci, se mohou obrátit i na Pardubickou nemocnici, kde se otevřela ambulance plastické chirurgie.

 

Služeb, které plastická chirurgie Pardubické nemocnice nabízí, je celá řada – od menších výkonů, až po operace prsou nebo liposukce. Mezi drobnější zákroky patří například odstraňování znamének, nezhoubných tukových bulek a usazenin nebo mazových cyst pod kůží, ale třeba i aplikace piercingu. Samozřejmostí v nabídce jsou také korekce jizev, operace syndromu karpálního tunelu nebo „lupavých“ prstů, úpravy ušních lalůčků a odstátých boltců, a to i u dětí, nebo operace očních víček. „Blefaroplastika, tedy operace horních očních víček, je dnes již naprosto běžným zákrokem, který má nejen estetický, ale i funkční význam, a stále častěji ho podstupují i muži,“ říká k jednomu z nejběžnějších výkonů plastické chirurgie lékařka Ludmila Hýžová Šafusová, která v poradně působí.

 

Mezi standardními výkony plastické chirurgie zájemci naleznou také miniinvazivní lifting pomocí nití a vyhlazování vrásek pomocí kyseliny hyaluronové. „Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která se postupně vstřebává. Není to zákrok, který by pak člověk musel nutně absolvovat znovu – po první aplikaci lze zjistit, jestli pacientovi vyhovuje, a na základě toho se může rozhodnout, zda si aplikaci obnoví či nikoli,“ podotýká lékařka.

 

Poradna nabízí i větší zákroky, mezi které patří liposukce nebo operace prsou. „Provádíme zvětšení, zmenšení i modelace prsou, operace vpáčených bradavek, vyjímání implantátů, ale i operace gynekomastie, tedy operace prsou u mužů,“ vyjmenovává možnosti plastické chirurgie Ludmila Hýžová Šafusová.

 

V případě, že pacient zvažuje plastický zákrok, stačí, když se telefonicky objedná do plastické poradny ke konzultaci, kde s lékařkou probere konkrétní požadavky i možnosti. „Ve většině případů se k nám může pacient objednat napřímo, bez žádanky dalšího specialisty. Například u kožních projevů je však dobré problém nejprve zkonzultovat s kožním lékařem, u operace syndromu karpálního tunelu je pak nutné předchozí vyšetření neurologem, který provede vyšetření EMG,“ vysvětluje lékařka a pokračuje: „Stejně tak v případě operací prsou musí vždy samotnému zákroku předcházet mamologické vyšetření, abychom měli jistotu, že operovaná prsa jsou zdravá,“ doplňuje Ludmila Hýžová Šafusová s tím, že výhodou porady je i její provozování v rámci Pardubické nemocnice, tedy v zázemí zdravotnického zařízení se širokým spektrem oborů. „Se všemi pacientkami a pacienty vždy probereme konkrétní výkon a vysvětlíme si vše potřebné.“

 

Plastická chirurgie nabízí jak výkony hrazené pojišťovnou, tak ty samoplátecké. V rámci poradny pak pacientka či pacient s lékařkou zkonzultují, zda daný výkon spadá do té či oné kategorie, případně za jakých podmínek, a také jaké kroky budou následovat. „Některé drobné zákroky lze udělat rovnou v ambulanci jen s lokálním znecitlivěním, jiné výkony, které vyžadují celkovou anestezii, společně naplánujeme,“ podotýká lékařka. Ta také dodává, že i po výkonu je se svými pacienty v kontaktu. „Po operaci zveme pacienta na kontroly, aby celá péče měla návaznost a měli jsme jistotu, že je vše v pořádku,“ uzavírá Ludmila Hýžová Šafusová. (KF) Foto: ARCHIV NPK

Mohlo by vás zajímat:

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Stále však čekají, jak dopadne další dofinancování od státu

Hasiče nic nepřekvapí

Hasiče nic nepřekvapí

Poradili si s transportem v domě, kde ještě nebylo schodiště

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Kromě výhledu uvidíte proměnu Pardubic a okolní krajiny

Modré nasvícení na uvítanou

Modré nasvícení na uvítanou

Roman Línek byl opětovně zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů

Univerzita poskytne zázemí

Univerzita poskytne zázemí

Pardubická vysoká škola se podílí na prvním jednání českého předsednictví

Obnova na kolejích

Obnova na kolejích

Od příštího roku budou v kraji jezdit další moderní železniční soupravy