Texas: české vlajky a hudba

Region - 30. 05. 2022
Texas: české vlajky a hudba

ENNIS - Letošní 55. ročník National Polka Festivalu v americkém městě, které se nachází necelou hodinu jízdy od Dallasu, byl opět ve znamení české kultury, hudby a folkloru. Velkou měrou k tomu přispěli studenti Konzervatoře Pardubice, kteří zde vystoupili na třech koncertech vždy před zaplněným sálem.

Po čtyřech letech byl opět festival v Ennis s českou účastí, což je pro místní velký svátek. Studenti naší konzervatoře se předvedli v tom nejlepším světle a publikum z nich bylo doslova nadšené. Je to pro nás důkaz, že přivážet naši českou kulturu do zahraničí, a to obzvlášté potomkům našich krajanů, má smysl. Naši studenti reprezentovali nejen Pardubický kraj, ale celou Českou republiku. A nutno dodat, že velice dobře. Do budoucna bychom chtěli nastavit pravidelnou výměnu hudebníků, z nichž velká většina má české a moravské kořeny," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který celý festival zaštítil jakožto jeho Grand Marshal.

 

„Prakticky v každém městě, každé vesnici je někdo, kdo přišel za oceán v rámci některé z imigračních vln. První zamířili do "Nového světa" po roce 1852 v rámci takzvané zlaté horečky, další pak v období první republiky, po roce 1938, 1948, 1968 a někteří nově po Sametové revoluci," vysvětlil hejtman. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda

Joystick a hlasové povely

Joystick a hlasové povely

Přeloučská autoškola vychází vstříc i handicapovaným zájemcům o řidičák

Ocenění i do Choltic

Ocenění i do Choltic

Kraj daruje úspěšným obcím v soutěži Vesnice roku přes milion korun

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Očkovací kamion bude příští týden v Pardubicích