Noví dopravci zdražovat nebudou

Region - 07. 06. 2022
Noví dopravci zdražovat nebudou

PARDUBICKO - Hned několik autobusových dopravců začne od 12. června obsluhovat linky v Pardubickém kraji. Změny by měly proběhnout bez problémů. Nádraží zůstávají na stejných místech, mění se pouze některé jízdní řády.

 

Od června začnou v Pardubickém kraji jezdit noví autobusoví dopravci. Cestující budou využívat služeb přepravních společností BusLine, Umbrella Services, ZDAR, Arriva autobusy a Car Tour. „Vzhledem k tomu, že v některých městech provozují autobusová nádraží jiní dopravci, museli jsme jednat o tom, aby nádraží zůstala na svých místech. To se povedlo, cestující se tedy nemusejí obávat toho, že budou muset hledat nová stanoviště autobusů,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. V provozu zůstávají také čekárny. To je případ například nádraží v Moravské Třebové, které vlastní společnost ICOM Transport, a.s. a dříve zajišťovala také autobusové spojení v regionu.


V letním období se také mění jízdní řády, letos je tato změna spojená právě s příchodem nových autobusových dopravců. „Ani v tomto případě se cestující nemusejí obávat, autobusová doprava je zachována v podobném rozsahu, jako v minulých letech. Někde došlo k přečíslování linek a někde se lehce měnily jízdní řády,“ uvedl Michal Kortyš. Pro cestující je důležitou zprávou také to, že k jízdním řádům mohou vznést připomínky, které přepravní společnosti implementují v srpnových změnách. „Tyto připomínky mohou vznést prostřednictvím obecních či městských úřadů, které nám je potom předloží. Už v srpnu je potom můžeme promítnout do nových jízdních řádů,“ řekl Michal Kortyš. Změny, i když jen drobné, přicházejí do prázdninového provozu, který není tak intenzivní. „Věříme, že přechod proběhne plynule a nevyskytnou se žádné problémy. Sledovali jsme tyto změny i v ostatních krajích a věřím, že jsme dobře připraveni,“ sdělil Kortyš.


Další důležitou zprávou pro cestující je, že se změnou jízdních řádů a dopravců se nemění ceny jízdného a lidé tak i v současné době zdražování nepocítí zvýšené náklady za cestování veřejnou dopravou.


S vyhledáváním spojů může pomoci mobilní aplikace. Pardubický a Královéhradecký kraj totiž před časem prostřednictvím společnosti OREDO spustil mobilní aplikaci IDS pro chytré telefony s operačním systémem Android, ve které cestující naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích. Aplikace doplňuje další informační systémy veřejné dopravy. V aplikaci lidé například na mapě vidí příjezdy a odjezdy spojů, jejich aktuální zpoždění a další návaznosti. Aplikace má intuitivní ovládání. Dokáže uživatele lokalizovat a u zvolené zastávky zobrazit všechny nejbližší odjezdy. U vybraného spoje zobrazí jízdní řád s odlišením již projetých zastávek. (DoB) Foto: busportal.cz

Mohlo by vás zajímat:

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda

Joystick a hlasové povely

Joystick a hlasové povely

Přeloučská autoškola vychází vstříc i handicapovaným zájemcům o řidičák

Ocenění i do Choltic

Ocenění i do Choltic

Kraj daruje úspěšným obcím v soutěži Vesnice roku přes milion korun

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Očkovací kamion bude příští týden v Pardubicích