Pardubicko se neztratí

Region - 13. 06. 2022
Pardubicko se neztratí

PARDUBICKO - Hned první den českého předsednictví přiletí členové Evropské komise na pardubické letiště Jana Kašpara, odkud odjedou na jednání s českou vládou do Litomyšle. Večer na to naváže pod patronací Pardubického kraje Koncert pro Evropu na festivalu Smetanova Litomyšl jako slavnostní připomenutí evropského kulturního dědictví a společných evropských hodnot. Pardubický kraj se pak bude podílet na organizaci některých akcí v Bruselu a také na Pardubicku, tak jak to tento týden schválili jeho radní.

 

„Budeme se určitě podílet na Evropském týdnu regionů v polovině října v Bruselu a na dalších akcích evropské metropoli. V našem zázemí, které máme už mnoho let v Plzeňském domu, chceme v prosinci představit výstavu Pernštejnské ženy a Evropa. Tu připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích spolu s Univerzitou Pardubice k výročí 500 let renesance ve východních Čechách a přibližuje kosmopolitní rozměr pernštejnské aristokracie,“ uvedl některé aktivity náměstek hejtmana Roman Línek, který je zároveň předsedou české delegace v Evropském výboru regionů.

 

Právě část členů předsednictva Evropského výboru regionů, který bude v polovině září zasedat v Praze, zavítá na studijní návštěvu i do Pardubic. Prohlédnou si především přestavbu Automatických mlýnů, na kterou všichni investoři – kraj, město a soukromník, čerpají evropské dotace z Integrální teritoriální investice.

 

Významnou událostí bude také neformální zasedání Pracovní skupiny finančních radů (PS FiCo) na Pardubicku ve dnech 19. – 21. září.  „Pardubický kraj bude jedním z několika partnerů tohoto zasedání a budeme se snažit připravit pro zástupce 27 zemí Evropy co nejlepší podmínky pro jednání i pro doprovodný program v kraji,“ dodal Línek.

 

V závěru roku doputuje do Pardubic na Komenského náměstí průřezová výstava České tiskové kanceláře dokumentující klíčové okamžiky České republiky ve vztahu k Evropské unii.  Celkem navštíví 16 měst, v našem kraji to bude na začátku července ještě Litomyšl. (DoB) Foto: Pk (Na snímku výstava Pernštejnské ženy a Evropa v sídle Rady Evropy ve Štrasburku)

 

Mohlo by vás zajímat:

Kraj vybral zhotovitele úprav

Kraj vybral zhotovitele úprav

Objekty domova mládeže v Rybitví zatím slouží ukrajinským uprchlíkům

Zbývá už jen poslední patro

Zbývá už jen poslední patro

V novém srdci Pardubické nemocnice vše pokračuje podle harmonogramu

Zbývají ještě okna

Zbývají ještě okna

Regionální muzeum v Chrudimi prosvítila opravená zdobná fasáda

Joystick a hlasové povely

Joystick a hlasové povely

Přeloučská autoškola vychází vstříc i handicapovaným zájemcům o řidičák

Ocenění i do Choltic

Ocenění i do Choltic

Kraj daruje úspěšným obcím v soutěži Vesnice roku přes milion korun

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Třetí, nebo čtvrtou dávku?

Očkovací kamion bude příští týden v Pardubicích