Časy-Holice: Zahájeno

Region - 16. 06. 2022
Časy-Holice: Zahájeno

PARDUBICKO - V pondělí byla zahájena stavba nového úseku silnice I/36 mezi Časy a Holicemi. Tento úsek silnice první třídy bude sloužit také jako dálniční přivaděč k D35 ve směru na Holice.

 

Investorem stavby za 198 milionů korun je Ředitelství silnic a dálnic a zhotoví ho firma Strabag. Postaveno by mělo být příští rok. „Tato stavba je důležitým krokem k pokračování napojení na D35, ale ještě důležitější je jako první etapa pro přivaděč z části Královehradeckého kraje a Orlických hor,“ uvedl náměstek hejtmana a radní zodpovědný za dopravu Michal Kortyš, který se zahájení stavby účastnil.


Budoucí celá nová silnice by měla ulevit mnoha obcím. „Trasa přes Borohrádek, Veliny a středem Holic je dnes už značně vytížená a obchvaty těchto měst, které Ředitelství silnic a dálnic připravuje, by velice přispěla ke zklidnění a bezpečnosti provozu. O jeho urychlení ani mluvit nebudu. Ač to je malý úsek nové silnice, je to skvělá zpráva pro motoristy pro urychlení a bezpečné propojení stávající R35 s D35,“ sdělil Michal Kortyš.


Nový úsek silnice by měla měřit přibližně 3,4 kilometru. „Nová přeložka umožní díky příznivým směrovým a výškovým parametrům trasy plynulejší a bezpečnější jízdu. Problematické jsou nyní zejména zatáčky v blízkosti kostela v Horních Ředicích, které budou přestavbou silnice do nové trasy odstraněny. Oddálením přeložky od stávající obytné zástavby dojde také ke snížení imisní a hlukové zátěže v obci,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.


Přeložka začne jihovýchodně od obce Časy, kde se napojují na konec přeložky silnice I/36 zahrnuté do již budované stavby D35 Opatovice – Časy. Skončí na západním okraji obchvatu Holic. Na trase jsou dva mosty.


Ve finální přípravné fázi je i druhý dálniční přivaděč v podobě silnice I/36, který povede z dálnice D35 směrem na Pardubice a který bude zároveň sloužit jako obchvat obce Sezemice. Na stavbu se dokončuje majetkoprávní příprava a připravuje se výběrové řízení na zhotovitele, aby mohla být stavba v příštím roce zahájena. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Stále však čekají, jak dopadne další dofinancování od státu

Hasiče nic nepřekvapí

Hasiče nic nepřekvapí

Poradili si s transportem v domě, kde ještě nebylo schodiště

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Kromě výhledu uvidíte proměnu Pardubic a okolní krajiny

Modré nasvícení na uvítanou

Modré nasvícení na uvítanou

Roman Línek byl opětovně zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů

Univerzita poskytne zázemí

Univerzita poskytne zázemí

Pardubická vysoká škola se podílí na prvním jednání českého předsednictví

Obnova na kolejích

Obnova na kolejích

Od příštího roku budou v kraji jezdit další moderní železniční soupravy