Příklady pro vrstevníky

Region - 17. 06. 2022
Příklady pro vrstevníky

PARDUBICE - Na nádvoří zámku převzali žáci základních a středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií ocenění Mladý talent Pardubického kraje za rok 2021 a pamětní listy za úspěchy v celostátních kolech soutěží MŠMT a mezinárodních soutěží. Zahrál jim k tomu frontman pardubické kapely Vypsaná fiXa Márdi.

 

„Ocenili jsme celkem 27 žáků, 16 žákům byla udělena cena Mladý talent Pardubického kraje, a dalším 11 žákům byly věnovány pamětní listy za jejich úspěchy v celostátních a mezinárodních soutěžích. Jsem rád, že se jako kraj můžeme pochlubit tak nadanými žáky, kteří jsou aktivní často i nad rámec běžné školní výuky. Jsou skvělým příkladem pro své vrstevníky, ale i pro nás dospělé. Společnost takové pozitivní vzory potřebuje,“ uvedl radní Pardubického kraje pro oblast školství Josef Kozel, z jehož rukou žáci ocenění přebírali.

 

Mezi oceněnými byl například Jiří Fabián ze Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové, který během pandemie, kdy byly školy zavřené, nabízel na svém facebookovém profilu, že komukoli pomůže vyrobit a dodat truhlářské výrobky nebo dřevěné doplňky do domácnosti pouze za cenu použitého materiálu. Dalšími jsou třeba Anastázie Blažková a Vojtěch Kosina, kteří společně vymysleli projekt Doučování. Nabídli jej svým spolužákům, založili stránku na Facebooku, na které prezentovali své nápady. Ihned se jim přihlásilo několik rodin a od té doby doučují několik dětí angličtinu, matematiku nebo fyziku.

 

Na nádvoří pardubického zámku byli oceněni také žáci, kteří získali vynikající umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech a dosáhli výrazných úspěchů v humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém nebo sportovním oboru.

 

„V předešlém roce se nám tato varianta oceňování osvědčila, a tak jsme k ní přistoupili i letos, přestože se akce původně měla konat v podzimním termínu. Kvůli covidu jsme však byli nuceni ji opět posunout,“ vysvětlil radní Kozel.

 

Mezi partnery a sponzory akce patří Východočeské muzeum – Zámek Pardubice, Labská střední odborná škola a Střední odborné učiliště Pardubice, s. r. o., Máša Agency s. r. o., Enteria a.s. Pardubice, Foxconn CZ s. r. o. Pardubice, Správa a údržba silnic Pardubického kraje a Krajská hospodářská komora Pardubického kraje. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Vírník se poroučel k zemi

Vírník se poroučel k zemi

Poblíž Kunětic došlo ve středu odpoledne k letecké nehodě

Tady bude nový kruhový objezd

Tady bude nový kruhový objezd

Hlavními důvody výstavby jsou bezpečnost a zklidnění dopravy v lázeňském městě

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty