Stanovisko města Pardubice

Město Pardubice - 21. 06. 2022
Stanovisko města Pardubice

PARDUBICE – V úterý redakce obdržela níže zveřejněné Stanovisko města Pardubice, podepsané Radimem Jelínkem, vedoucím odboru Kancelář primátora Magistrátu města Pardubic. Text přinášíme v plném znění, členění na odstavce je redakční úpravou.

 

Statutární město Pardubice reaguje na otevřené dopisy několika autorů, mediální kampaň vedenou na reklamních plochách a internetu, ve kterých jsou publikovány zavádějící nebo dokonce zcela nepravdivé informace týkající se investičního záměru pana Dědka.

 

Město Pardubice oslovil investor Dědek, představil svůj záměr a nastínil svoji představu spolupráce. Město aktivitu pana Dědka vítá, ale chce dodržet všechny standardní postupy a lhůty. Zodpovědné posouzení všech vlivů výstavby multifunkční arény v areálu dostihového závodiště, posouzení přínosů i rizik pro město i pro Dostihový spolek je časově náročný proces. Žádnou smlouvu, memorandum nebo jiný dokument týkající se zmíněného investičního záměru zastupitelstvo města na svém čtvrtečním jednání projednávat nebude. Stejné je to s pozemky města. Jejich prodej se v současné době neřeší a zastupitelstvo toto ve čtvrtek projednávat nebude.

 

Město Pardubice se ohrazuje proti výrokům, že město zničí dostihy a Velkou pardubickou. Naopak právě město Pardubice stojí o rozvoj areálu a dostihového sportu. Bez správy dostihové dráhy a areálu celého závodiště, bez výrazné finanční pomoci města, by dostihy ztratily sportovní a společenskou prestiž o kterou právě město Pardubice dlouhodobě usiluje.

 

(zr) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Rychlodráhu neuzavřou

Rychlodráhu neuzavřou

Uzavírky budou částečné, práce se však prodlouží do 21. srpna

Letní stadion se brzy zazelená

Letní stadion se brzy zazelená

Finanční rezerva pokryje vícenáklady spojené s vytvořením kvalitnějšího zázemí

MHD Pardubice: Přehled změn

MHD Pardubice: Přehled změn

Rekonstrukce klíčového podjezdu přinese složitější cestování

Pro spokojenost dětí i rodičů

Pro spokojenost dětí i rodičů

Tábory finanční podpora města ani letos nemine

Podpora talentů i kreativity

Podpora talentů i kreativity

Nový formát Kulturního fóra se osvědčil

Připravte se na komplikace

Připravte se na komplikace

Oprava železničního mostu na počátku července zcela uzavře podjezd v ulici Jana Palacha