Stanovisko města Pardubice

Město Pardubice - 21. 06. 2022
Stanovisko města Pardubice

PARDUBICE – V úterý redakce obdržela níže zveřejněné Stanovisko města Pardubice, podepsané Radimem Jelínkem, vedoucím odboru Kancelář primátora Magistrátu města Pardubic. Text přinášíme v plném znění, členění na odstavce je redakční úpravou.

 

Statutární město Pardubice reaguje na otevřené dopisy několika autorů, mediální kampaň vedenou na reklamních plochách a internetu, ve kterých jsou publikovány zavádějící nebo dokonce zcela nepravdivé informace týkající se investičního záměru pana Dědka.

 

Město Pardubice oslovil investor Dědek, představil svůj záměr a nastínil svoji představu spolupráce. Město aktivitu pana Dědka vítá, ale chce dodržet všechny standardní postupy a lhůty. Zodpovědné posouzení všech vlivů výstavby multifunkční arény v areálu dostihového závodiště, posouzení přínosů i rizik pro město i pro Dostihový spolek je časově náročný proces. Žádnou smlouvu, memorandum nebo jiný dokument týkající se zmíněného investičního záměru zastupitelstvo města na svém čtvrtečním jednání projednávat nebude. Stejné je to s pozemky města. Jejich prodej se v současné době neřeší a zastupitelstvo toto ve čtvrtek projednávat nebude.

 

Město Pardubice se ohrazuje proti výrokům, že město zničí dostihy a Velkou pardubickou. Naopak právě město Pardubice stojí o rozvoj areálu a dostihového sportu. Bez správy dostihové dráhy a areálu celého závodiště, bez výrazné finanční pomoci města, by dostihy ztratily sportovní a společenskou prestiž o kterou právě město Pardubice dlouhodobě usiluje.

 

(zr) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce