Krajské soutěže v nové sezoně

Fotbal - 05. 07. 2022
Krajské soutěže v nové sezoně

PARDUBICKO - Všechny fotbalové soutěže pardubického kraje již mají pevné složení. V krajském přeboru se od podzimu objeví čtyři nové celky - k postupujícím Libišanům se do krajské soutěže probojovaly Lázně Bohdaneč, FK Přelouč a navíc i vysokomýtská rezerva, která nahradí Proseč, jež se přihlásila do I. A třídy. Novinkou je i osud Rohovládovy Bělé, která po sestupu z KP opouští zcela krajské fotbalové soutěže. 

 

Zástupce regionu Pardubice bude poprvé v historii v I.A třídě zcela chybět. V Krajském přeboru bude mít Pardubicko sedm zástupců, v I. B třídě skupiny A bude celkem osm zástupců. Nová mistrovská sezona v Pardubickém kraji bude zahájena  v KP 6. a 7. srpna, I. A třída a obě skupiny I.B třídy začnou o týden později druhým kolem. 

 

Krajský přebor Pardubického kraje: 1. Lanškroun, 2. Moravany, 3. Pardubičky, 4. Vysoké Mýto B, 5. Moravská Třebová, 6. Třemošnice, 7. Svitavy, 8. Česká Třebová, 9. Holice, 10. Litomyšl, 11. Libišany, 12. Přelouč, 13. Choceň, 14. Heřmanův Městec, 15. Horní Ředice, 16. Lázně Bohdaneč.

 

I. A třída PK: 1. České Heřmanice, 2. Polička, 3. Ústí nad Orlicí B, 4. Skuteč, 5. FC Jiskra 2008, 6. Letohrad B, 7. Svitavy B, 8. Tatenice, 9. Luže, 10. Jablonné nad Orlicí, 11. Dolní Újezd, 12. Zámrsk, 13. Proseč, 14. Prosetín. 

 

I. B třída skupina A: 1. Hrochův Týnec, 2. Moravany B, 3. Nasavrky, 4. Přelovice, 5. Stolany,  6. Chvojenec, 7. Rváčov, 8. Slatiňany, 9. Řečany nad Labem, 10. Horní Jelení, 11. Rozhovice, 12. Rosice nad Labem, 13. Choltice, 14. Opatovice nad Labem. (zrm) Ilustrační foto: MILAN KŘIČEK

Mohlo by vás zajímat:

Další jména na Chodníku slávy

Další jména na Chodníku slávy

Na Chodník slávy pardubického sportu přibyla jména Luboše Kubíka a Jany Klusáčkové

Pardubice padly v Plzni

Pardubice padly v Plzni

Fotbalisté Pardubic na hřišti favorita srdnatě bojovali, leč těsně prohráli

Prokletí s Budějovicemi trvá

Prokletí s Budějovicemi trvá

Pardubičtí fotbalisté v úvodním kole první ligy nebodovali, utkání ovlivnil nepřesný sudí

V generálce výhra nad Vlašimí

V generálce výhra nad Vlašimí

Poslední přípravný zápas FK Pardubice se odehrál na hřišti Pod Vinicí

Remíza s Galatasaray

Remíza s Galatasaray

Pardubičtí fotbalisté hráli s předním evropským týmem bez branek

S Duklou bez branek

S Duklou bez branek

Na trávník v Semíně vyběhli v sobotu i dva noví Brazilci