Krajské soutěže v nové sezoně

Fotbal - 05. 07. 2022
Krajské soutěže v nové sezoně

PARDUBICKO - Všechny fotbalové soutěže pardubického kraje již mají pevné složení. V krajském přeboru se od podzimu objeví čtyři nové celky - k postupujícím Libišanům se do krajské soutěže probojovaly Lázně Bohdaneč, FK Přelouč a navíc i vysokomýtská rezerva, která nahradí Proseč, jež se přihlásila do I. A třídy. Novinkou je i osud Rohovládovy Bělé, která po sestupu z KP opouští zcela krajské fotbalové soutěže. 

 

Zástupce regionu Pardubice bude poprvé v historii v I.A třídě zcela chybět. V Krajském přeboru bude mít Pardubicko sedm zástupců, v I. B třídě skupiny A bude celkem osm zástupců. Nová mistrovská sezona v Pardubickém kraji bude zahájena  v KP 6. a 7. srpna, I. A třída a obě skupiny I.B třídy začnou o týden později druhým kolem. 

 

Krajský přebor Pardubického kraje: 1. Lanškroun, 2. Moravany, 3. Pardubičky, 4. Vysoké Mýto B, 5. Moravská Třebová, 6. Třemošnice, 7. Svitavy, 8. Česká Třebová, 9. Holice, 10. Litomyšl, 11. Libišany, 12. Přelouč, 13. Choceň, 14. Heřmanův Městec, 15. Horní Ředice, 16. Lázně Bohdaneč.

 

I. A třída PK: 1. České Heřmanice, 2. Polička, 3. Ústí nad Orlicí B, 4. Skuteč, 5. FC Jiskra 2008, 6. Letohrad B, 7. Svitavy B, 8. Tatenice, 9. Luže, 10. Jablonné nad Orlicí, 11. Dolní Újezd, 12. Zámrsk, 13. Proseč, 14. Prosetín. 

 

I. B třída skupina A: 1. Hrochův Týnec, 2. Moravany B, 3. Nasavrky, 4. Přelovice, 5. Stolany,  6. Chvojenec, 7. Rváčov, 8. Slatiňany, 9. Řečany nad Labem, 10. Horní Jelení, 11. Rozhovice, 12. Rosice nad Labem, 13. Choltice, 14. Opatovice nad Labem. (zrm) Ilustrační foto: MILAN KŘIČEK

Mohlo by vás zajímat:

V baráži čeká Příbram

V baráži čeká Příbram

Pardubičtí fotbalisté si v utkání s ostravským Baníkem s chutí zastříleli a vyhráli 4:2

Přímý sestup již nehrozí!

Přímý sestup již nehrozí!

Pardubičtí fotbalisté doma porazili Jablonec

Na Ševce tentokrát nestačili

Na Ševce tentokrát nestačili

Pardubický tým mohl odvrátit přímý sestup, prohrál však 1:2

Nita zachránil Pardubice

Nita zachránil Pardubice

Pardubičtí fotbalisté vezou z Brna tři body

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Pardubičtí fotbalisté v prvním kole nadstavby na teplických Stínadlech neuspěli

Prohra v posledním kole

Prohra v posledním kole

Pardubičtí fotbalisté padli v Českých Budějovicích