Párou s dixielandem

Region - 11. 07. 2022
Párou s dixielandem

PARDUBICKO - Již tři jízdy, pokaždé v jiné trase, má v letošním roce za sebou historický parní vlak. Ten bude Pardubický kraj brázdit každou sobotu až do 3. září. Kromě standardních jízd se mohou cestující již nyní těšit také na speciální jízdu 23. července na trase z Ústí nad Orlicí do Hanušovic, kde přímo ve vlaku, ale i na nástupištích zahraje dixielandová skupina MIFO BAND.

 

Společně s Muzeem starých strojů a technologií ze Žamberku se snažíme každoročně vylepšovat zážitek z jízd parními vlaky. Pro letošní rok jsme proto přidali novou trasu z Dolní Lipky do Moravské Třebové, a také dvě jízdy do Polska. Zároveň je na všech jízdách připojen i restaurační vůz, takže se cestující mohou na trase i občerstvit, což velice kvitují. Vedle toho se budeme také snažit vybrané jízdy doplnit o doprovodný program, který ještě více navodí atmosféru doby, kdy se parní vlaky proháněly krajinou nejen v našem regionu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Speciální jízda čeká na cestující už v sobotu 23. července na trase z Ústí nad Orlicí do Hanušovic a zpět. „Pro cestující bude připraven speciální zážitek a to, že v průběhu jízdy vlaku zahraje dixielandová skupina MIFO BAND z Králíků, která je stálicí našich dnů otevřených dveří. Zároveň vystoupí také během pobytu vlaku v jednotlivých železničních stanicích s delším pobytem,“ upřesnil předseda Muzea starých strojů a technologií Michal Bednář.

 

 

Další informace včetně jízdního řádu a přepravních podmínek naleznou zájemci na internetové stránce vlaky.pardubickykraj.cz. (DoB) Foto: Pk

 

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice