Zahájí jedinečnou akci

Kultura - 20. 07. 2022
Zahájí jedinečnou akci

PARDUBICE / PODĚBRADY - Jediná kapela v Evropě, specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, východočeský PIRATE SWING Band, se letos 25. srpna stane hlavní atrakcí otevíracího večera prestižního festivalu SOUNDTRACK v Poděbradech. 

 

Na akci, která začala psát svůj příběh v roce 2016 jako mezinárodní přehlídka filmové hudby a multimédií, se swingoví Piráti představí se svým speciálním setem filmových skladeb.

 

„Jsme moc rádi, že jsme byli pozváni na tuto ojedinělou oslavu filmové hudby všech žánrů a forem,“ uvedl Jiří Ševčík, frontman PIRATE SWING Bandu na adresu festivalu, který za šest let konání navštívilo více než 155 tisíc diváků.

 

SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Za jeho vznikem stojí producent, skladatel, textař, autor filmové hudby a člen skupiny Lucie Michal Dvořák.

 

PIRATE SWING Band je hudební senzace oceňovaná doma i v zahraničí. „Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu,“ prohlásil o tělese kytarista legendárních Queen Brian May. Právě s touto legendou měli čeští „Piráti“ to potěšení spolupracovat hned třikrát, naposled v roce 2018, kdy se dokonce stali jedinou kapelou v historii krom Queen, na jejímž novém CD oficiálně zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May, to vše pro charitu proti AIDS.

 

Na svém kontě mají Piráti 5 CD a DVD, hitparádové úspěchy v Británii, Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku a Japonsku, osm vyprodaných turné, mezinárodní ocenění trofejí Platinové desky, status nejpopulárnější swingové kapely u nás a spolupráci s prakticky kompletní českou špičkou šoubyznysu (K. Gott, J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, D. Bárta, B. Josef, I. Mládek, J. Molavcová, L. Sobota…).

 

Band je znám svou nevypočitatelností a humorem a nečekané partnerství připravil i na své letošní galakoncerty, kdy se spojí s fenoménem – vokálním seskupením 4TET. Jeho umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev se snoubí s již pověstnou profesionalitou Jiřího Korna.

 

Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, překvapivě originální pojetí aranžmá Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a „taneční“ výkony všech aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným, stejně jako nenapodobitelná atmosféra tradičně vyprodaných show swingových Pirátů, které se letos uskuteční 6. prosince v Městském divadle v Jablonci nad Nisou, 12. prosince v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové a 19. prosince v pardubickém Domě hudby. Předprodej vstupenek na PIRATE SWING Band Gala 2022 již běží v síti Ticketportal a v Informačních centrech – https://www.ticketportal.cz/event/PIRATE-SWING-Band-Gala-2022. TOMÁŠ DVOŔÁK   Ilustrace (výřez): LUKÁŠ FIBRICH

Mohlo by vás zajímat:

Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Hudební festival v Chrudimi začíná již tuto neděli, navštíví i další místa

Hasiči a Vřískot

Hasiči a Vřískot

Víkend v Pardubickém letním kině Rebel

Do poslední třetiny

Do poslední třetiny

17. ročníku Pardubického letního kina Rebel se daří

Dechovky ve Strašově v novém

Dechovky ve Strašově v novém

Kulturní areál se změnil k nepoznání

Addamsova rodina 2

Addamsova rodina 2

Po dvou letech se nejstrašidelnější rodinka na světě vrací na plátno Pardubického letního kina Rebel

Diváci byli spokojeni

Diváci byli spokojeni

Divadelní festival Pernštejnlove zažil navzdory deštivému závěru rekordní návštěvnost