Pro potřeby rodin běženců

Město Pardubice - 22. 07. 2022
Pro potřeby rodin běženců

PARDUBICE - Radní města na svém jednání tento týden odsouhlasili firmu, která se postará o rekonstrukci části bytů v bytových domech v ulici Husova čp. 1116-1119. Celkem 51 bytových jednotek tak bude opraveno, aby mohlo následně posloužit potřebám KACPU a ukrajinským běžencům.

 

„Město původně plánovalo tyto čtyři bytové domy, které jsou z velké části vybydleny, kompletně zrekonstruovat a proměnit ve znovu obyvatelné bytové jednotky. Projekt za více jak 200 milionů jsme se však rozhodli pozastavit a vyčlenit část bytů pro potřeby ukrajinských rodin, které prchají před válkou v jejich rodné zemi a nemají kam v této těžké době jít. Řada těchto rodin momentálně bydlí v pavilonu F Univerzity Pardubice, který máme od univerzity pro tyto účely v nájmu do konce roku 2022 a právě k tomuto datu chceme mít připraveny prostory v bytových domech Husova, abychom měli uprchlické rodiny kam přestěhovat,“ informuje primátor Martin Charvát.

 

„Tento krok v žádném případě neomezí naše již rozběhlé projekty zahrnující například startovací bydlení pro mladé, nezasáhne ani sociální bydlení včetně počtu bytů určených pro naše občany. Věřím, že v průběhu podzimu budeme schopni prostřednictvím KACPU předat první rekonstruované bytové jednotky rodinám, které utíkají z válečného území,“ dodává náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že v současné době město v pavilonu F pardubické univerzity eviduje téměř 200 ukrajinských běženců.

 

Rekonstrukci pro město zajistí firma Timra s.r.o., která zvítězila v otevřeném výběrovém řízení. „Jsem rád, že jsme vybrali kvalitní a ověřenou místní firmu, která pro nás tyto byty opraví a která se se svou nabídkovou cenou vešla do předpokládaného cenového limitu zakázky. Práce budou zahrnovat nejen rekonstrukci 51 bytů, ale také společných prostor domů, náklady s tím spojené jsou odhadovány na zhruba 29 milionů korun včetně DPH,“ podotýká k výběru firmy náměstek primátora Jan Nadrchal zodpovídající za oblast rozvoje a strategie města. (iko) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Konec složitého pátrání

Konec složitého pátrání

Radnice spustila novou mapu uměleckých děl

Udržet mladé ve městě

Udržet mladé ve městě

Pardubická radnice nabízí další startovací byty

Evropské dědictví

Evropské dědictví

Výstava po roce v TIC v Pardubicích i s novými fotografiemi

Na ZŠ Erno Košťála

Na ZŠ Erno Košťála

Pardubice startují pilotní projet zelených střech

Bavily tradiční i nové akce

Bavily tradiční i nové akce

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy

Prázdniny, čas oprav

Prázdniny, čas oprav

Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů