V generálce výhra nad Vlašimí

Fotbal - 23. 07. 2022

PARDUBICE - V sobotním dopoledni zdolali pardubičtí fotbalisté na hřišti Pod Vinicí druholigovou Vlašim. Ta byla domácím týden před ligovým startem důstojným soupeřem.

FK Pardubice - FC Sellier&Bellot Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 67. Leonardo Lima, 86. Huf. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček. Diváků: 480.

FK PARDUBICE: Markovič (46. Budínský) - Bernardo Rosa (61. Svoboda), Luka, Vlček (46. Toml), Helešic - Janošek – Lupa (46.Leandro Lima), Solil (46. Tischler), Hlavatý (70. Chvěja), Vacek (46. Sychra) - Černý (46. Huf).

První půle patřila hostům, kteří převyšovali domácí celek důrazem v osobních soubojích i v kombinační hře. Domácím vázla souhra, nebezpečnou akcí předvedl jen přízemní střelou ve 33. minutě Janošek a o tři minuty později po brilantním centru téhož hráče zblízka spálil velkou šanci Vacek. Pardubičtí se ve druhé půli výrazně zlepšili a dvě šance spálil Tischler. Vedoucí gól zaznamenal po pěkné střele Leonardo Lima a týž hráč v závěru připravil ideální míč pro Hufa, který přízemní centr zužitkoval zblízka na konečných 2:0. (jma) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku uprostřed nová posila týmu Pardubic Dominik Janošek)