Bylo to složité a náročné

Region - 10. 08. 2022
Bylo to složité a náročné

HŘENSKO / PARDUBICE - Patnáct dní jsme pomáhali kolegům uhasit nejrozsáhlejší požár lesa v novodobé historii České republiky – v Národním parku České Švýcarsko. Teď se vracíme zpět do Pardubického kraje.

 

Pro hasiče byl předposlední den ve znamení bezpečnostních průseku a vyhledávání a hašení skrytých ohnisek nad Divokou soutěskou. „Aby bylo možné zasahovat ve zmíněném úseku, museli jsme zmonitorovat a vytvořit ve spolupráci se Záchranným útvarem Zbiroh přístupové cesty. Minimálně polovina úseku byla kontrolována lezeckým družstvem, které v nepřístupném terénu odhalilo asi deset menších požárů v kořenovém systému a následně provedlo jejich likvidaci,“ přibližuje složitou a náročnou práci Michal Vraný z HZS Pardubického kraje.

 

Druhá skupina prováděla preventivní ochlazování hranice mezi požářištěm a nezasazenou části lesa. V závěru dne jsme ještě vytvořili bezmála půl kilometrové dopravní vedení z nejbližší přístupné lesní cesty až k požářišti, které zde zůstane umístěno po několik dní a urychlí tak případný zásah místních jednotek v případě znovu rozhoření požáru.

 

V poslední den bylo kompletní šestičlenné lezecké družstvo nasazeno v nepřístupném terénu v okolí Pravčické brány. Zbytek odřadu připravoval úsek nad Divokou soutěskou k předání veliteli sektoru.

 

Po těchto činnostech se celý odřad kromě tankovacího kontejneru vrací zpět do Pardubického kraje. VENDULA HORÁKOVÁ, tisková mluvčí HZS PaK Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice