Prázdniny, čas oprav

Město Pardubice - 12. 08. 2022
Prázdniny, čas oprav

PARDUBICE - Jedna z největších prázdninových investičních akcí v městských školách začne během příštího týdne v Základní škole Závodu míru. Ve škole pro 600 žáků začne rekonstrukce školní jídelny a gastroprovozu. Město do ní investuje více než 34 milionů korun. Dalších 39,5 milionů během prázdnin vydá za opravy v dalších školách. Celkem tak během léta město Pardubice investuje do oprav svých školních budov téměř 74 miliony korun.

 

„Prázdninové opravy škol plánujeme pravidelně každý rok a každoročně do nich investujeme desítky milionů korun. Snažíme se stihnout co největší část oprav v době, kdy ve školách nejsou děti, ale ne vždy je to možné,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Právě rozsáhlá rekonstrukce školní kuchyně je akcí, která se za dva měsíce stihnout nedá. Navíc jsme museli opakovat výběrové řízení na dodavatele, v prvním kole se nám nepřihlásil žádný zájemce,“ dodal primátor.

 

Modernizaci stravovacího zařízení zajistí dva dodavatelé. Stavebně firma Marhold, vybavením pak společnost MULTI CZ. Rekonstrukce přijde celkem na 34,4 milionu korun a potrvá zhruba půl roku. „Stravování žáků bude zajištěno náhradním způsobem. V jedné tělocvičně bude zřízena provizorní jídelna, obědy se budou vozit z Univerzity Pardubice,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký s dodatkem, že právě školní tělocvičny na ZŠ Závodu míru procházejí o prázdninách opravami parket a přijdou město na více než 2,5 milionu korun.

 

V Pardubicích letos o prázdninách probíhají opravy v pěti základních a sedmi mateřských školách. Z velké části se jedná o rekonstrukce rozvodů, zejména elektřiny. Město zřizuje 18 základních a 31 mateřských škol a investice do nich prakticky nekončí. Každoročně představují vyšší desítky milionů. Například do zateplení většiny svých školských budov město v minulosti investovalo zhruba půl miliardy korun a nyní řeší postupně další opravy, rekonstrukce školních kuchyní či školních hřišť nevyjímaje. (NaH) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku Základní škola v Prodloužené ulici v Polabinách)

Mohlo by vás zajímat:

Odpustí příslušenství místních poplatků

Odpustí příslušenství místních poplatků

Pardubice se zapojí do Milostivého léta 2023

Pardubický primátor k „balíčku“

Pardubický primátor k „balíčku“

„Návrhy výrazně zasahují do příjmů a provozních nákladů našeho města.“

Mají jistotu tříleté podpory

Mají jistotu tříleté podpory

O nových Pardubických tahounech pro další roky rozhodnuto

Tenisové zázemí pod zámkem

Tenisové zázemí pod zámkem

Město chce pomoci i s rekonstrukcí sportovišť v areálu Sokola

Mezi Palácem a Závodu Míru

Mezi Palácem a Závodu Míru

Radnice pracuje na tom, aby uvnitř města vzniklo zelené centrum

O lázeňském antisemitismu

O lázeňském antisemitismu

Památník Zámeček zve na středeční přednášku