Joystick a hlasové povely

Region - 12. 08. 2022
Joystick a hlasové povely

PŘELOUČ - Na závěrečnou zkoušku pro získání řidičského oprávnění se připravuje ve městě Róbert Balušík ze Slovenské republiky. Kvůli svému handicapu auto během jízdy ovládá joystickem a hlasovými povely.

 

V pátek 19. srpna v dopoledních hodinách se tak historicky poprvé uskuteční v rámci výuky a výcviku v Autoškole ZTP/P Peml s.r.o. Přelouč Róbertova závěrečná zkouška takového charakteru. Provedena bude na speciálně upraveném vozidle od německé firmy Paravan. Auto je vybaveno automatickou převodovkou, řízení a ovládání brzdy a plynu je ovládané joystickem, směrová světla, stěrače a vše spojené pro komfort řidiče se řídí hlasovými povely. Róbert Balušík joystick ovládá pravým loktem.

 

„Jsem velice rád, že mi autoškola pana Pemla umožnila zde řidičské oprávnění získat, je jediná v České a Slovenské republice, která dokáže pro tento speciální druh ovládání automobilu zkoušku uskutečnit,“ prozradil Róbert Balušík „Již od pátku 5. srpna mám v tady v Přelouči v autoškole každý den teoretickou přípravu a zkušební jízdy s panem Pemlem a jezdí se mi zde moc dobře,“ dodal adept řidičského oprávnění.

 

Povinný čtrnáctidenní kurz v pátek 19. srpna uzavře závěrečnou zkouškou pro získání řidičského průkazu nejprve písemným testem a pak také praktickou jízdou pod dozorem zkušebního komisaře Ladislava Malého z Městského úřadu v Přelouči. Přejeme Róbertovi Balušíkovi, ale i dalším třem jeho kolegyním, úspěšné složení této závěrečné zkoušky.

Text a foto: MARCELA GRYČOVÁ

Mohlo by vás zajímat:

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Rovněž v našem regionu zvítězil ve 2. kole prezidentských voleb výrazně Petr Pavel

Ranní karambol na Chrudimsku

Ranní karambol na Chrudimsku

Hromadná nehoda se sedmi zraněnými na silnici I/37 u obce Lukavice

Dřevo místo železa

Dřevo místo železa

Menší mosty se mohou opravovat pomocí nové metody, která šetří čas, přírodu i peníze

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Den volna mohou děti strávit v teple a suchu zámku

Harmonogram je plněn

Harmonogram je plněn

Stavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici pokračuje podle plánu

Zloděj kol dopaden

Zloděj kol dopaden

Šestadvacetiletý muž ukradl na Chrudimsku téměř dvě desítky bicyklů