Joystick a hlasové povely

Region - 12. 08. 2022
Joystick a hlasové povely

PŘELOUČ - Na závěrečnou zkoušku pro získání řidičského oprávnění se připravuje ve městě Róbert Balušík ze Slovenské republiky. Kvůli svému handicapu auto během jízdy ovládá joystickem a hlasovými povely.

 

V pátek 19. srpna v dopoledních hodinách se tak historicky poprvé uskuteční v rámci výuky a výcviku v Autoškole ZTP/P Peml s.r.o. Přelouč Róbertova závěrečná zkouška takového charakteru. Provedena bude na speciálně upraveném vozidle od německé firmy Paravan. Auto je vybaveno automatickou převodovkou, řízení a ovládání brzdy a plynu je ovládané joystickem, směrová světla, stěrače a vše spojené pro komfort řidiče se řídí hlasovými povely. Róbert Balušík joystick ovládá pravým loktem.

 

„Jsem velice rád, že mi autoškola pana Pemla umožnila zde řidičské oprávnění získat, je jediná v České a Slovenské republice, která dokáže pro tento speciální druh ovládání automobilu zkoušku uskutečnit,“ prozradil Róbert Balušík „Již od pátku 5. srpna mám v tady v Přelouči v autoškole každý den teoretickou přípravu a zkušební jízdy s panem Pemlem a jezdí se mi zde moc dobře,“ dodal adept řidičského oprávnění.

 

Povinný čtrnáctidenní kurz v pátek 19. srpna uzavře závěrečnou zkouškou pro získání řidičského průkazu nejprve písemným testem a pak také praktickou jízdou pod dozorem zkušebního komisaře Ladislava Malého z Městského úřadu v Přelouči. Přejeme Róbertovi Balušíkovi, ale i dalším třem jeho kolegyním, úspěšné složení této závěrečné zkoušky.

Text a foto: MARCELA GRYČOVÁ

Mohlo by vás zajímat:

Plán údržby schválen

Plán údržby schválen

Silničáři budou letos přes zimu udržovat přes 3000 kilometrů krajských komunikací

Mají obavy z budoucnosti

Mají obavy z budoucnosti

Zemědělci jsou rádi za průběh letošních žní

Majitel bronzu je od nás

Majitel bronzu je od nás

Medailista z MS ve veslování je profesionálním hasičem v Pardubicích

Páteční slavnost v aule

Páteční slavnost v aule

Univerzita Pardubice udělí čestné doktoráty dvěma vědeckým osobnostem

Stát si daně za ně ohlídá

Stát si daně za ně ohlídá

Muž převážel celkem 90 000 kusů cigaret bez tabákových nálepek a bez dokladů ke zboží

Žáci mají o projekt zájem

Žáci mají o projekt zájem

Význam oblíbených TECHNOhrátek je nepopiratelný