Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Kultura - 16. 08. 2022
Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

CHRUDIM - Pátý ročník Hudebního festivalu Zlatá Pecka začne již tuto neděli 21. srpna v 11 hodin, a to Slavnostní mší spojenou s hudebním programem. V kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Mozartova duchovní tvorba, úvodní mši svatou bude celebrovat emeritní kanovník kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském a duchovní při kostele Panny Marie v Hradci Králové, vysokoškolský pedagog, historik a spisovatel prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D. Vstupné na tuto akci se nevybírá, v kostele lze ale přispět na sbírku Oblastní charity Chrudim.

 

Mozartova hudba bude hlavní náplní letošního ročníku festivalu. Skvostné árie Mozartových oper přednesou v pondělí 22. srpna přední čeští interpreti za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením Jiřího Rožně, dirigenta s výrazným mezinárodním renomé. Koncert v exklusivním Fibichově sále v Chrudimi je již vyprodaný, ale zájemci o krásnou hudbu mají ještě šanci zakoupit si vstupenky na koncerty Pěvissimo a Talentissimo, které se budou rovněž konat v akusticky bezkonkurenčním prostředí Fibichova sálu.

 

Na rozdíl od řady jiných podobných akcí, které sází na dlouholeté stálice klasické hudby, Hudební festival Zlatá Pecka představuje publiku a hudební veřejnosti mladé umělce, kteří kromě svého talentu a vysoké profesionality přinášejí na pódium nadšení, vřelost a zaujetí pro svůj obor. Dagmar Pecková vytvořila pro začínající umělce s výrazným talentem dva projekty: Tallentisimo pro mimořádně nadané děti ve věku do 16 let a Pěvissimo, sérii koncertů pro pěvce, kteří již jsou profesionálně činní a jejichž ambice oprávněně míří na vrchol české operní scény.

 

Festival má pro zájemce s datem narození v roce 1957 a dříve příjemnou nabídku, vstupenky na všechna chrudimská představení si mohou zakoupit za poloviční cenu v rámci programu Patriot. A kde je možné vstupenky zakoupit? V Cestovní kanceláři Štěpánka v Břetislavově ulici nebo prostřednictvím www.zpfestival.cz.

 

Ještě je možné zakoupit vstupenky na herecky skvěle obsazenou inscenace hry Amadeus, kterou bude chrudimská část festivalu zakončena.  V kritikou velmi pozitivně hodnoceném a divácky úspěšném představení Městského divadla Mladá Boleslav se představí hned tři držitelé Ceny Thalie: Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

 

V hlavním programu festivalu je celkem 12 představení, která najdou svůj domov v Chrudimi, Holicích, Pardubicích a České Třebové. Detailní informace o všech představeních jsou na www.zpfestival.cz.

 

Festivalové pódium Hudebního festivalu Zlatá Pecka nabídne hudební produkci návštěvníkům chrudimského Resselova náměstí od úterý 23. srpna do neděle 28. srpna. (zr) Foto: MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV (Snímek z inscenace Amadeus)

Mohlo by vás zajímat:

Babí léto v letním kině

Babí léto v letním kině

Promítat se bude až do konce září a na programu jsou opravdové filmové hity

Václav Hudeček 70

Václav Hudeček 70

Komorní filharmonie zahajuje sezonu, úvodní koncert třikrát v Pardubicích a jednou v Chrudimi

Atraktivní pohled do zákulisí

Atraktivní pohled do zákulisí

Východočeské divadlo se i letos připojilo k programu Dnů evropského dědictví

Ďáblův trylek Jiřího Vodičky

Ďáblův trylek Jiřího Vodičky

Ve čtvrtek se koná první koncert podzimního abonentního cyklu Barocco sempre giovane

Ve výjimečném prostředí

Ve výjimečném prostředí

Trio Aliquando rozezní ve středu kapli Tří králů

Nejraději šalinou…

Nejraději šalinou…

Galerie Univerzity Pardubice představí tvorbu Venduly Chalánkové