Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

Kultura - 16. 08. 2022
Zlatá Pecka ve znamení Mozarta

CHRUDIM - Pátý ročník Hudebního festivalu Zlatá Pecka začne již tuto neděli 21. srpna v 11 hodin, a to Slavnostní mší spojenou s hudebním programem. V kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Mozartova duchovní tvorba, úvodní mši svatou bude celebrovat emeritní kanovník kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském a duchovní při kostele Panny Marie v Hradci Králové, vysokoškolský pedagog, historik a spisovatel prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D. Vstupné na tuto akci se nevybírá, v kostele lze ale přispět na sbírku Oblastní charity Chrudim.

 

Mozartova hudba bude hlavní náplní letošního ročníku festivalu. Skvostné árie Mozartových oper přednesou v pondělí 22. srpna přední čeští interpreti za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením Jiřího Rožně, dirigenta s výrazným mezinárodním renomé. Koncert v exklusivním Fibichově sále v Chrudimi je již vyprodaný, ale zájemci o krásnou hudbu mají ještě šanci zakoupit si vstupenky na koncerty Pěvissimo a Talentissimo, které se budou rovněž konat v akusticky bezkonkurenčním prostředí Fibichova sálu.

 

Na rozdíl od řady jiných podobných akcí, které sází na dlouholeté stálice klasické hudby, Hudební festival Zlatá Pecka představuje publiku a hudební veřejnosti mladé umělce, kteří kromě svého talentu a vysoké profesionality přinášejí na pódium nadšení, vřelost a zaujetí pro svůj obor. Dagmar Pecková vytvořila pro začínající umělce s výrazným talentem dva projekty: Tallentisimo pro mimořádně nadané děti ve věku do 16 let a Pěvissimo, sérii koncertů pro pěvce, kteří již jsou profesionálně činní a jejichž ambice oprávněně míří na vrchol české operní scény.

 

Festival má pro zájemce s datem narození v roce 1957 a dříve příjemnou nabídku, vstupenky na všechna chrudimská představení si mohou zakoupit za poloviční cenu v rámci programu Patriot. A kde je možné vstupenky zakoupit? V Cestovní kanceláři Štěpánka v Břetislavově ulici nebo prostřednictvím www.zpfestival.cz.

 

Ještě je možné zakoupit vstupenky na herecky skvěle obsazenou inscenace hry Amadeus, kterou bude chrudimská část festivalu zakončena.  V kritikou velmi pozitivně hodnoceném a divácky úspěšném představení Městského divadla Mladá Boleslav se představí hned tři držitelé Ceny Thalie: Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

 

V hlavním programu festivalu je celkem 12 představení, která najdou svůj domov v Chrudimi, Holicích, Pardubicích a České Třebové. Detailní informace o všech představeních jsou na www.zpfestival.cz.

 

Festivalové pódium Hudebního festivalu Zlatá Pecka nabídne hudební produkci návštěvníkům chrudimského Resselova náměstí od úterý 23. srpna do neděle 28. srpna. (zr) Foto: MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV (Snímek z inscenace Amadeus)

Mohlo by vás zajímat:

Překvapený gymnazista

Překvapený gymnazista

Východočeské divadlo Pardubice přivítalo stotisícího diváka roku 2023

S Jiřím Ševčíkem ve velkém stylu

S Jiřím Ševčíkem ve velkém stylu

K 10. výročí galakoncertů popřálo swingovým Pirátům pět prezidentů a živě i Vojtěch Dyk

O vášni k filmu

O vášni k filmu

Talk show Bez kostýmu tentokrát s Janem Musilem

S Kateřinou Englichovou a Markétou Čepickou

S Kateřinou Englichovou a Markétou Čepickou

Čtvrteční koncert Barocco sempre giovane bude na zámku

Poznejte zákoutí, soutěžte a hrajte

Poznejte zákoutí, soutěžte a hrajte

Noc divadel opět po roce v Pardubicích

Festival svobody v režii studentů

Festival svobody v režii studentů

Pardubičtí konzervatoristé vystoupí na několika koncertech k výročí sametové revoluce