Vznikne nový portál

Region - 17. 08. 2022
Vznikne nový portál

PARDUBICE - Pardubický kraj chce zjednodušit proces podávání žádostí o různé dotace. Vzniknout má speciální dotační portál, kde bude možné získat všechny informace a přímo přes něj žádost elektronicky podat.

 

„Zjednodušení podávání žádostí o dotace považuji za zcela zásadní. Digitalizace a elektronizace výrazně postoupila, a proto jsem požádal všechny odbory Krajského úřadu Pardubického kraje, aby se připravily na postupný přechod z osobního podání žádostí o dotace na výhradně elektronické. Rok 2023 by měl být kombinací obou forem. Ten další pak již čistě elektronický,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Jedná se o systém, který se bude týkat kompletní elektronizace dotačního procesu Pardubického kraje. „Jde o příjem žádostí o programové i individuální dotace, kontrolu a hodnocení žádostí, vyúčtování a vyhodnocení dotací Pardubického kraje. Pro žadatele, ať už jsou to obce, firmy či neziskovky by zprovoznění dotačního portálu Pardubického kraje znamenalo příjemnou změnu podávání žádosti o dotace v rámci krajských dotačních programů,“ uvedl krajský radní pro inovace a regionální rozvoj Ladislav Valtr.


Současný příjem papírových žádostí, které jsou podávány buď na podatelnu krajského úřadu nebo zasílány poštou či datovou schránkou, by byl nahrazen elektronickým podáváním žádostí o dotace včetně příloh. To znamená, že přímo z vlastního počítače by bylo možné žádosti do systému dotačního portálu zadávat, a to včetně příloh, a nebylo by již tedy nutné žádné dokumenty zasílat poštou.

 

„Náklady na pořízení dotačního portálu Pardubického kraje se pohybují okolo částky 5,5 milionu korun. Pro rozpočet kraje však předpokládáme výrazně nižší zátěž, protože chceme využít příležitost spolufinancování z IROP. Výzva by měla být vyhlášena v srpnu 2022,“ uvedl Valtr s tím, že v současné době je již zpracována studie proveditelnosti a podána žádost o stanovisko Odbor hlavního architekta eGovermentu na Ministerstvu vnitra ČR. „Nyní začíná příprava zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku na samotný dotační portál, která se plánuje vyhlásit na přelomu září a října. Pokud půjde vše podle předpokladů tak se nasazení dotačního portálu plánuje pro příjem žádostí pro rok 2024,“ dodal Valtr. (DoB) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Okres Pardubice: 60,53 ku 39,46

Rovněž v našem regionu zvítězil ve 2. kole prezidentských voleb výrazně Petr Pavel

Ranní karambol na Chrudimsku

Ranní karambol na Chrudimsku

Hromadná nehoda se sedmi zraněnými na silnici I/37 u obce Lukavice

Dřevo místo železa

Dřevo místo železa

Menší mosty se mohou opravovat pomocí nové metody, která šetří čas, přírodu i peníze

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Pololetní prázdniny „v přírodě“

Den volna mohou děti strávit v teple a suchu zámku

Harmonogram je plněn

Harmonogram je plněn

Stavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici pokračuje podle plánu

Zloděj kol dopaden

Zloděj kol dopaden

Šestadvacetiletý muž ukradl na Chrudimsku téměř dvě desítky bicyklů