Všechno špatně

Fotbal - 27. 08. 2022
Všechno špatně

PRAHA Náladu příznivcům Pardubic, kteří přijeli sledovat utkání 5. kola Fortuna:ligy s Mladou Boleslaví do vršovického Ďolíčku, nebo zůstali doma na gauči u televize, zkazil Milan Škoda z hostujícího týmu již v 5. minutě, kdy se trefil po Matějovským výborně zahraném rohovém kopu. A o pouhé čtyři minuty jako přes kopírák: Matějovského roh a Škodův gól… 0:2 a vypadalo to moc zle. Hra domácích působila vskutku zoufale: nepřesnosti jedna za druhou, neschopnost cokoli vymyslet. Z totální ztráty pardubické fotbalové radosti bolely oči. Domácí z letargie neprobrala ani silná přeháňka, zkrápějící hřiště od 25. minuty. A to ještě v 29. neproměnil Matějovský pokutový kop… První jakž takž slušný okamžik ze strany domácích přišel ve 34. minutě, Solil však Vackův centr nezužitkoval. To boleslavský Kubista o minutu později nezaváhal a z dálky s přehledem zvýšil. Jako první se právem pakovali ze hřiště Toml s Janoškem, na vystřídání však byli skoro všichni. O tři góly Pardubice neprohrávaly po prvním poločase ani se Slavií v Edenu.

 

Ve druhé půli se sice hra domácích mírně zlepšila, nazvat dění na trávníku pardubickou holomajznou zůstalo však zřejmě nejvýstižnějším vyjádřením hráčských výkonů (s čestnou výjimkou po přestávce přišedšího snaživého a rychlého Limy). Kde zůstaly časy, kdy bylo potěšením na pardubický fotbal se dívat? Chuť a radost se vytrácejí, v týmu jako by se něco dělo. Jak rád by se referent mýlil, každopádně dnes odpoledne bylo v Ďolíčku všechno špatně a možná ještě hůř než před týdnem o dvě tramvajové zastávky ve Vršovicích dál.

 

A jelikož bodovaly i týmy Zlína a Jablonce, ocitly se Pardubice vinou ostudného skóre opět na dně ligové tabulky.

 

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3) Přihlíželo 649 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku v domácím dresu Dominik Janošek. Jestli někomu sobotní zápas od samého začátku nevyšel, pak především jemu)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Bodová propast se zvětšuje

Bodová propast se zvětšuje

Nejde to, pardubický celek nenašel recept ani proti Bohemians

Bída i v MOL Cupu…

Bída i v MOL Cupu…

Pardubičtí fotbalisté nestačili ani na Velvary…

Pardubice povede Kováč

Pardubice povede Kováč

Pavla Němečka vystřídal na lavičce FK Pardubice Radoslav Kováč

Pardubice nestačily na Baník

Pardubice nestačily na Baník

Pardubičtí fotbalisté prohráli v Ostravě

Vlastně bez překvapení

Vlastně bez překvapení

Pardubičtí fotbalisté promarnili v utkání s Olomoucí další možnost napravit reputaci

Jak hrát o druhou ligu

Jak hrát o druhou ligu

Pardubická radost během souboje týmů z konce tabulky trvala tři minuty