Kraj pomůže obcím

Region - 30. 08. 2022
Kraj pomůže obcím

PARDUBICKO - Pardubický kraj pokračuje v podpoře vybavenosti a zajištění zázemí pro dobrovolné hasiče. V letošním roce byla částka deseti milionů korun více zaměřena na stavby či rekonstrukce požárních zbrojnic. Těch bude podpořeno šest v celkové výši osm milionů korun. Po půl milionu obdrží čtyři obce na pořízení nové automobilové cisternové stříkačky.

 

„V rámci dotačních programů vyhlášených Ministerstvem vnitra – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky na rok 2022, určených na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček a na výstavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic, se předpokládá i určitá finanční podpora z krajského rozpočtu. Dotace poskytované státem na nové cisternové automobilové stříkačky činí maximálně 2,5 milionu korun a na výstavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic maximálně 4,5 milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

„V případě pořízení nových cisternových automobilových stříkaček poskytneme náš podíl ve výši půl milionu korun pro čtyři obce. U požárních zbojnic rozdělíme celkem osm milion korun, kdy čtyři obce získají 1,5 milionu korun a dvě obce jeden milion korun. Celkově tak poskytujeme na tyto účely deset milionů korun,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že dotace bude poskytnuta obcím na základě smlouvy, až po projednání v zastupitelstvu kraje, s podmínkou přiznání a skutečného přidělení dotace ze státního rozpočtu.

 

Dotaci na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček získají Choceň, Klášterec nad Orlicí, Skuteč a Trpín. V případě požárních zbrojnic se jedná o Černou u Bohdanče, Choltice, Jedlovou, Nasavrky, Staré Ždánice a Vrbatův Kostelec. (DoB) Ilustrační foto: choltice.cz

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky