SPOLU mělo velké oči

Město Pardubice - 06. 10. 2022
SPOLU mělo velké oči

PARDUBICE – Povolební vyjednávání o složení budoucí radniční koalice finišují. Hnutí ANO 2011 a uskupení Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice vydala ve středu 5.10. následující společné prohlášení.

 

„ANO 2011, Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice informují o závěrech jednání s volební koalicí SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Naší společnou snahou je vytvoření silné a početně vyvážené Rady města Pardubic. Přes konstruktivní hledání cesty a kompromisů v programové oblasti, které by vedly ke koaliční spolupráci, nebylo možné na dnešním jednání akceptovat finální a nepřekročitelné požadavky SPOLU na čtyři členy Rady města Pardubic, z toho na dva uvolněné náměstky, z celkového počtu 11 členů rady. Trojkoalice hnutí ANO 2011, Žijeme Pardubice, Společně pro Pardubice respektují vůli SPOLU, které ukončilo a opustilo jednání.

 

Trojkoalice konstatuje, že je na základě programové shody připravena společně jednat s dalšími subjekty o spolupráci v rámci zastupitelstva města s cílem dosáhnout dohody nad klíčovými programovými body a úkoly pro město v nadcházejícím čtyřletém období.“

 

Vyjádření k povolebnímu vyjednávání vydala ve středu večer rovněž koalice SPOLU. Zde je jeho text:

 

„Koalice SPOLU se rozhodla nepřijmout nabídku volebních subjektů ANO, Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice na účast ve vedení města. Podmínky, které nám byly předloženy, neodpovídají výsledkům voleb a neumožní nám realizovat volební program, který jsme deklarovali občanům města a pro který jsme dostali jejich důvěru.

 

O široké koalici jsme s plnou vážností jednali z důvodu zachování kontinuity ve vedení města, kterou považujeme za důležitou obzvláště v současné ekonomicky složité době.

 

Koalice SPOLU bude v zastupitelstvu konstruktivně spolupracovat na řešeních, která budou prospěšná všem občanům města, včetně přinášení vlastních řešení problémů trápících naše město.“   (zr) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

 

Mohlo by vás zajímat:

O uprchlících i o válce na Ukrajině

O uprchlících i o válce na Ukrajině

Památník Zámeček na únor chystá přednášku, komentované prohlídky a projekci

Legenda je zpět

Legenda je zpět

Ptačí klec nově každou první sobotu v měsíci v The Factory Bar & Lounge

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Osud mostu kpt. Bartoše zpečetěn

Město již zná aktuální stav důležité spojnice Polabin s oblastí nádraží

Opatření Dopravního podniku

Opatření Dopravního podniku

Změny na linkách pardubické MHD během omezení provozu na mostu kpt. Bartoše

CFIG Arena slavnostně otevřena

CFIG Arena slavnostně otevřena

Rekonstruovaný fotbalový stadion v centru Pardubic si ve středu večer mohla prohlédnout i veřejnost

Vědí už, jaké to je

Vědí už, jaké to je

Zastupitelé města si vyzkoušeli život handicapovaných