Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

Fotbal - 08. 10. 2022
Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

PRAHA První poločas dnešního utkání 11. kola Fortuna:ligy s Jabloncem v Ďolíčku znamenal pro Pardubice opět jarmark marnosti v takřka všech podobách. Do 35. minuty bylo lze pochválit pouze brankáře Markoviče a obětavého Vlčka. Pak ještě zahřmělo, když se do šance dostal Zahradníček, ale to bylo vše, co stálo za řeč. Naštěstí ani Jablonečtí nekousali nijak zarputile. Ale hlavně: po přestávce se vše změnilo.

 

Na začátku druhé půle vystřídal Zahradníčka Sychra. Mužstvo začalo působit po všech stránkách lépe, daleko fotbalověji, než postupně do křeče zatlačení Severočeši. Obdiv zasloužila obětavost Černého. Viditelná pardubická převaha v této části hry vyvrcholila nádherným gólem Hlavatého v 70. minutě. A pak už to byly zase Pardubice, jak jsme je znali před dvěma lety. Hráči jako polití živou vodou, s chutí a vůlí po úspěchu.

 

Po Liberci je tedy Jablonec v této sezoně druhým podještědským týmem, jenž odjíždí z pražského azylu Pardubických poražen. Jiskra naděje byla vykřesána, teď jde o to na výkon předvedený dnes v druhé půli mače navázat.

 

FK Pardubice – FK Jablonec 1:0 (0:0) Přihlíželo 629 diváků. (ro) Foto z dnešního utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický Tomáš Zahradníček, jenž měl v první polovině utkání největší šanci vstřelit gól)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice prošustrovaly body

Pardubice prošustrovaly body

Pardubičtí fotbalisté nestačili na Jablonec

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Pardubický stadion přivítá reprezentační zápas

Pohroma přišla po přestávce

Pohroma přišla po přestávce

Fotbalisté Pardubic nehráli v Mladé Boleslavi špatně, leč gól opět nedali

Šťastná výhra „Ševců“

Šťastná výhra „Ševců“

Fotbalisté Pardubic nestačili doma na Zlín

Tříbodový Zlatohlávkův gól

Tříbodový Zlatohlávkův gól

V utkání s Jihočechy byli Pardubičtí aktivnější a po zásluze v Českých Budějovicích vyhráli

Nakonec pouze za jeden bod

Nakonec pouze za jeden bod

Remíza FK Pardubice s Olomoucí docela dost mrzí