Vzpomínka na legendu

Region - 09. 10. 2022
Vzpomínka na legendu

PARDUBICE - Velká pardubická není jen vrcholem dostihové sezony a sportovním zážitkem, je také místem společenských setkání. A také příležitostí vzpomenout na legendy dostihového sportu nebo pomoci těm, kteří ji potřebují.

 

Jménem, které zná celý dostihový svět, je Ing. Jiří Šindler - legenda, která se zapsala do historie Velké pardubické. Jiří Šindler třiatřicetkrát odstartoval Velkou pardubickou a zřejmě jej už nikdo nepřekoná. Svou první Velkou pardubickou odstartoval v roce 1965, poslední v roce 1998. S praporkem v ruce ve své kariéře odstartoval 6 638 dostihů a na trať vyslal více na 60 tisíc koní. Kromě funkce startéra vykonával také funkce člena komise a cílového rozhodčího. Ve šlépějích svého otce šli i jeho synové, Jiří byl startérem a mladší Zbyněk svému otci dělal pomocného startéra.

 

Jiřímu Šindlerovi bude věnována část nedělního programu. Na hlavní tribuně D, v sousedství tabule vítězů Velké pardubické, mu pořadatelé pardubických dostihů společně s rodinou Jiřího Šindlera odhalí pamětní desku. Stane se tak při příležitosti 20. výročí úmrtí legendárního startéra. Jeho příznivci se u tohoto slavnostního okamžiku sejdou ve 13:15 hod.

 

Již v sobotu 8. října se na Pardubickém závodišti běžel dostih, rovněž věnovaný tomuto muži - Memoriál Jiřího Šindlera.

 

V rámci programu nedělního mítinku bude nejen dostihová komunita pomáhat Terezce, malé holčičce nemocné leukémií. Z iniciativy bývalé jezdkyně a vítězky nejen Ceny Vltavy Barbory Miksánkové - Málkové se spojila česká překážková elita. Žokejové Josef Bartoš, Jan Faltejsek, Jaroslav Myška, Pavel Složil, Marek Stromský a také legenda dostihového sportu Josef Váňa st. věnovali své podepsané rajtky do dražby, jejíž veškerý výtěžek poputuje na podporu Terezky. Zapojit se mohou všichni návštěvníci mítinku. Dražit se bude od 13:45 hod. u tribuny D. (noh) Foto: ARCHIV VP (Na snímku Jiří Šindler uprostřed dostihových jezdců)

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru