Oba zavřít nelze

Město Pardubice - 04. 11. 2022
Oba zavřít nelze

PARDUBICE - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s novým náměstkem pardubického primátora Janem Hrabalem. Tématem byla především situace dvou významných mostů přes Labe. Kraj je vlastníkem Wonkova mostu, město pak řeší stav mostu v ulici kpt. Bartoše. Opravy obou mostů musí být podle zástupců obou samospráv koordinované, aby nedošlo ke zhoršení dopravní situace ve městě.

„Most Pavla Wonky a jeho stav řešíme dlouhodobě s odborníky. Most má poškozená vnitřní lana a musí tak dojít k jejich výměně. Momentálně se i s ohledem na nárůst cen stavebních prací bavíme o částce přesahující 150 milionů, což je pro rozpočet kraje velký zásah. Domluvili jsme se proto s náměstkem pro dopravu Michalem Kortyšem na tom, že budeme chtít jednat se státem o možné finanční spoluúčasti stejně, jak tomu bylo v případě mostu ve Valech. Vzhledem k významu mostu navíc musíme naše kroky koordinovat s městem, pro které by uzavření či výrazné omezení dopravy byl velký problém,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Právě proto se hejtman setkal s novým náměstkem pardubického primátora Janem Hrabalem. Město totiž řeší stav mostu na ulici kpt. Bartoše v Polabinách. „Je pro nás důležité aktivně komunikovat s krajem ohledně opravy obou významných mostů přes Labe. V případě mostu na ulici kpt. Bartoše nyní funguje omezení dopravy formou semaforu a v nejbližší době bychom měli znát aktuální posudek statika, podle kterého budeme zvažovat naše další kroky. Nedovedu si představit, že bychom oba mosty potenciálně zavřeli ve stejný okamžik,“ sdělil náměstek primátora Jan Hrabal. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Vánoční trolejbus

Vánoční trolejbus

Do pardubických ulic opět vyjíždí speciálně nazdobené vozidlo

Divadlo v oranžovém

Divadlo v oranžovém

Připomínka Mezinárodního dne proti násilí na ženách

Mohla by to být krásná škola

Mohla by to být krásná škola

Město zná výsledky architektonické soutěže na novou budovu polabinské ZUŠ

Tip na sobotní odpoledne

Tip na sobotní odpoledne

Speciální prohlídka se zaměří na opevnění a zbrojnici Zámku Pardubice

Deratizace s poplachem

Deratizace s poplachem

Z panelového domu museli hasiči evakuovat 50 osob

Ze Stavařova do Husovky

Ze Stavařova do Husovky

Uprchlíci z Ukrajiny se do poloviny prosince přestěhují