Nejlepší práci napsala Ukrajinka

Region - 11. 11. 2022
Nejlepší práci napsala Ukrajinka

PARDUBICE - Pardubický kraj i v letošním roce zaštítil Cenu za vynikající úroveň diplomové práce, kterou každoročně vyhlašuje pro své studenty a studentky vedení Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Příslušná komise vybrala diplomovou práci Olhy Voroňuk z Katedry porodní asistence a zdravotně sociální práce. Cenu s finančním darem Pardubického kraje autorce osobně předala náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

 

Oceněná diplomová práce s názvem „Kvalita života žen po operační léčbě karcinomu endometria“ se zabývá pojmem kvality života a jmenuje nástroje měření kvality života související se zdravím. Část práce je také věnována etiologii, rizikovým faktorům, diagnostice a léčbě zmíněného karcinomu.

 

„Kvalita života se v dnešní době stává velmi často užívaným pojmem. V případě práce, kterou vypracovala studentka původem z Ukrajiny, je kvalita života spojována s operační léčbou rakoviny děložní sliznice. Jedná se o v současnosti nejčastější zhoubný nádor ženských reprodukčních orgánů v České republice, jde tedy o vysoce aktuální téma,“ zhodnotila práci Michaela Matoušková. Díky neustále se zlepšující kvalitě poskytované léčby i chirurgických technik mají pacientky s tímto onemocněním dobrou prognózu. Včasné odhalení problému a prevence je jedním z prvních úspěšných léčebných kroků.

 

Oceněná studentka mimo jiné uvedla, že na základě poznatků z praxe lze i nadále pokračovat ve zdokonalování péče a důležitým ohledem, na který je třeba brát zřetel, je také kvalita života pacientek po absolvované léčbě. (DeP) Foto: Pk (Na snímku zleva Olha Voroňuk a Michaela Matoušková)

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé