Důstojná rozlučka s Ďolíčkem

Fotbal - 13. 11. 2022

PRAHA Nezalekli se lídra a bojovali. Škoda jen, že v koncovce byli tak málo nebezpeční. Tak by se stručně dal charakterizovat výkon pardubických hráčů v první půli utkání 16. kola základní části Fortuna:ligy, v němž dnes odpoledne přivítali ve vršovickém Ďolíčku plzeňskou Viktorii. A jelikož ani Plzeňští nevynikali přesností, gól do přestávky nepadl. Že hrál poslední v tabulce s prvním, poznat nebylo.

Po přestávce hru na obou stranách začaly oživovat šance, v 51. minutě zazvonil míč nad hlavou domácího brankáře o břevno. Pardubická radost přišla o sedm minut později, kdy řadu pokusů o překonání plzeňského golmana Staňka, zahájenou snaživým Kostkou, korunoval nádherně Černý svou druhou trefou sezony. Hosté pak dostali domácí pod obrovský tlak, v 76. minutě vyrovnal Havel. Obrovskou příležitost spálil v 83. domácí Brazilec Lima, který předtím vystřídal v poli Kostku. Přes úpornou snahu na obou stranách již další gól nepadl, což pro FK Pardubice znamená první remízu sezony. S Plzní je to velmi přijatelný výsledek. A navíc šlo o důstojné rozloučení s Ďolíčkem, kde pardubické mužstvo odehrálo dvě a půl sezony.

FK Pardubice – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0) Přihlíželo 1469 diváků. (ro) Foto z dnešního utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku Michal Hlavatý, jenž dnes opět odvedl na hřišti poctivý výkon)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.