Taiwan má zájem o spolupráci

Region - 18. 11. 2022
Taiwan má zájem o spolupráci

PARDUBICE - O možném prohloubení kooperace na poli vědy, výzkumu, smart-city či spolupráce s firmou Foxconn jednali ve středu zástupci Pardubického kraje a města Pardubic s vedením Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v České republice. Ti oběma samosprávám prezentovali své stávající aktivity na území České republiky.

 

V dubnu 2020 darovala taiwanská strana kraji 16 plicních ventilátorů a 100 celoobličejových masek pro Nemocnici Pardubického kraje v rámci boje s koronavirem. „Se zástupci Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v České republice navazujeme na naše setkání v době počínající koronavirové pandemie, kdy taiwanská strana velmi rychle zareagovala,“ připomněl hejtman Martin Netolický více než dva roky staré setkání v Praze.

 

To středeční bylo především o rozvoji spolupráce na úrovni kraje a města v rámci oblasti smart-city, kyberbezpečnosti, vědy, výzkumu, ale také o spolupráci s firmou Foxconn. „V oblasti zavádění moderních technologií může být jistě Taiwan naším partnerem a určitě se nebráníme spolupráci na konkrétních prvcích smart-city, což jsou podle mého všechna řešení, která usnadní občanům, ale i například našim organizacím jejich fungování,“ sdělil hejtman, který se zúčastnil jednání společně s náměstkem Romanem Línkem.

 

Výrazná část setkání pak byla zaměřena na spolupráci s taiwanskou společností Foxconn, která patří mezi největší zaměstnavatele v regionu a do budoucna plánuje svůj další rozvoj. „S vedením společnost Foxconn jsme dlouhodobě v kontaktu a hovoříme o vzájemné symbióze s městem, pro které se samozřejmě jedná o významného zaměstnavatele. Vzhledem k plánovanému rozvoji je pro nás důležité vědět, o jakou strukturu nových zaměstnanců by se mělo jednat, jak bude zajištěno jejich ubytování a další občanská vybavenost, pokud by se nemělo jednat o zaměstnance z Pardubic a blízkého okolí,“ uvedl primátor Jan Nadrchal.

 

Kraj a město jsou vlastníky civilní části pardubického letiště, a proto se nabízí pro potřeby logistiky společnosti právě tato cesta. „V rámci omezování kamionové dopravy se samozřejmě nabízí pro dopravu nákladu pardubické letiště. Ostatně vzdálenost podniku od letiště je v řádu deseti kilometrů, a tak budeme chtít společně s městem otevřít debatu i na toto téma,“ řekl hejtman. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé