Po dvouleté odmlce

Město Pardubice - 21. 11. 2022
Po dvouleté odmlce

PARDUBICE - Pernštýnské náměstí po dvouleté odmlce nabídne všem příznivcům sváteční pohody adventní trhy. Konat se budou od 26. listopadu do 23. prosince každý den, nabídnou řadu kulturních zážitků a budou lákat také na tradiční i netradiční pochutiny. Vkusně nazdobené náměstí, bohatá nabídka občerstvení i samotné rozmanité vánoční zboží společně s kulturním programem jistě poskytnou to správné adventní rozpoložení.

 

Jsem ráda, že se adventní atmosféra znovu promítne do centra města v podobě trhů. V roce 2020 byly vánoční oslavy zrušeny jako většina akcí ještě před zahájením příprav, loni, doslova pár minut předtím, než město pořádalo tiskovou konferenci, byly trhy na celém území republiky kvůli vládním opatřením zrušeny znovu. Těším se tedy, že po dvou letech bez Vánoc v ulicích si letos opět užijeme tu pravou předvánoční pohodu a v rámci procházky městem se budeme moci potkat na adventních trzích na Pernštýnském náměstí,“ uvedla náměstkyně pardubického primátora Jiřina Klčová.

 

Adventní trhy v Pardubicích začnou v sobotu 26. listopadu a hned druhý den budou lákat především rodiny s dětmi na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. „Nazdobený strom se na Pernštýnském náměstí rozsvítí 27. listopadu v 17 hodin. Hudební doprovod ten den zajistí skvělý Orchestr Jaroslava Ježka. V rámci doprovodného programu pak budete mít nejen o první adventní neděli možnost poslechnout si tradiční vánoční koledy, představí se dětské umělecké soubory a chybět nebudou ani popové, folkové a jiné kapely,“ jmenuje pořadatel adventních trhů Petr Ilgner. „Vánoční trhy mají přirozeně i charitativní rozměr, proto dostanou prostor i dobročinné organizace. Připomenout si budete moci i folklorní zvyky, adventní obyčeje či dnes již polozapomenutá řemesla. Ve vybraných časech se budou promítat osvědčené české filmy, a to v rámci Vánočního kina,“ dodal Petr Ilgner.

 

Trhy nabídnou také celou řadu tradičních gastronomických pochutin, ať už určených k přímé konzumaci, či budou doplňkem ke sváteční tabuli. Nebudou chybět trdelníky, sýrové speciality, kvalitní uzenářské výrobky, několik druhů vánočního punče, medovina či různé destiláty z nabídky tuzemských malovýrobců.

 

Pardubické vánoční trhy se budou v tomto roce konat každý den od 26. listopadu do 23. prosince 2022. Minimální otevírací doba trhů bude ve všední dny od 11:00 do 18:00 hodin, o víkendu pak do večerních hodin. (atu) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ (Na snímku začátek instalace letošního vánočního stromu)

Mohlo by vás zajímat:

Varianta C zvítězila

Varianta C zvítězila

Zastupitelé rozhodli o nové podobě mostu kapitána Bartoše

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Rozvojový fond: Nelze přihlížet pomluvám

Město a jeho společnosti se chtějí připojit coby poškození

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Mimořádné jednání Rady města Pardubice

Změny ve složení městských společností a zadávacím řádu veřejných zakázek

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Spadla klec. Politici jsou ve vazbě

Kromě Martina Charváta, Jozefa Koprivňanského a Heleny Dvořáčkové byli obvinění propuštěni za zadržení

Piráti podali podnět na ÚOHS

Piráti podali podnět na ÚOHS

Mají pochybnosti o regulérnosti veřejné zakázky na pátém městském obvodě

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

„Oko bere“: Jedenadvacet obvinění

Rozsah policií rozkryté kriminální činnosti v Pardubicích nemá obdoby