Univerzita rozsvítí Strom přání

Region - 28. 11. 2022
Univerzita rozsvítí Strom přání

PARDUBICE - Strom přání opět ozdobí kampus Univerzity. Originální podobu dala vánočnímu smrku světová pandemie. Univerzita ji rozhodla udržet jako tradiční, protože si získala oblibu u studentů i akademiků. U slavnostně nasvíceného stromu se totiž během adventu i Vánoc promítají osobní přání.

 

Univerzitní strom v těsné blízkosti kolejí rozsvítí vysoká škola tento týden ve středu 30. listopadu. Ozdoby v podobě symbolických perníků na univerzitní vánoční strom vytvořily děti ze Základní umělecké školy Pardubice - Polabiny. Doplní je dvě stovky světel, které rozsvítí rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek přesně v 17.00 hodin společně s celým vedením vysoké školy.

 

Slavnostní předvánoční moment doprovodí studentská akce s hudbou, během které se bude myslet na potřebné. Účastníci přispějí zakoupením punče nebo svařeného vína na nákup senzomotorických pomůcek do Dětského centra Veská, které pomáhá dětem a rodinám ve složitých životních situacích.

 

„Třetí role univerzity je v odpovědnosti, kterou bereme na Univerzitě Pardubice opravdu vážně. Také proto nabízíme pomoc, a rovněž napřímo sami pomáháme tam, kde je to potřeba. Předvánoční období je jedním z těch, kdy myslíme na druhé nejen jako univerzita, ale také jako lidé,“ říká Petra Bajerová, prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice.

 

Už minulý týden ale univerzita pomáhala. Její zaměstnanci a studenti se rozhodli i letos podpořit dobrou věc ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice. V budově univerzitní auly vytvořili 85 adventních věnců, jejichž prodejem přispěli na podporu domácí hospicové péče. Uvázat a ozdobit jeden nebo hned několik tradičních i méně tradičních věnců dorazili studenti, zahraniční vysokoškoláci, pedagogové nebo absolventi vysoké školy. V letošním roce se vybralo 28 tisíc korun. (MaM) Foto: ARCHIV UPa

Mohlo by vás zajímat:

Vírník se poroučel k zemi

Vírník se poroučel k zemi

Poblíž Kunětic došlo ve středu odpoledne k letecké nehodě

Tady bude nový kruhový objezd

Tady bude nový kruhový objezd

Hlavními důvody výstavby jsou bezpečnost a zklidnění dopravy v lázeňském městě

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty