Nejen v rytmu swingu

Kultura - 01. 12. 2022
Nejen v rytmu swingu

PARDUBICE - Tradiční předvánoční (nejen) swingový koncert chystá pardubický JK Band také letos. Uskuteční se v neděli 11. prosince od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická.

 

„V programu zazní celá řada novinek. Zařadili jsme do něj swingové standardy i populární skladby,“ uvedl kapelník swingového, jazzového a tanečního orchestru JK Band Pardubice Pavel Kopecký.

 

„V podání našich vokálních sólistů dojde též na několik písní s českými texty našeho nejlepšího textaře Zdeňka Borovce, který by se v letošním roce dožil 90 let. Budou to například známé hity Sladké hlouposti nebo Dva roky jezdím bez nehod,“ sdělil kapelník JK Bandu, který připomene též významné životní jubileum zpěvačky Marty Kubišové. „Na koncertě zazní dvě písně z jejího repertoáru,“ podotkl Pavel Kopecký na adresu umělkyně, která s JK Bandem vystoupila jako host v roce 2001 na dvou akcích. „Pro nás všechny to byla veliká událost,“ zdůraznil kapelník JK Bandu.

 

Nebudou chybět ani písničky se zimní tematikou. „Například Let It Snow nebo Baby It's Cold Outside, opět s krásným českým textem Zdeňka Borovce Venku je déšť a mráz,“ dodal Pavel Kopecký.

 

Své umění předvedou kmenové zpěvačky JK Bandu Zuzana Grohová, Milena Dobrovolná i jeho nový člen, zpěvák Vít Kubant. Jako host vystoupí klarinetista, zpěvák a sólista Orchestru Karla Vlacha, absolvent pardubické konzervatoře a člen Clarinet Factory Petr „Pepíno“ Valášek. „Ten si vybral několik sólových skladeb a písní,“ sdělil kapelník JK Bandu, jehož koncert bude slovem provázet Renata Bečková Klečková. (TD) Foto: JK Band

Mohlo by vás zajímat:

Dlouho očekávaný večer

Dlouho očekávaný večer

Východočeské divadlo uvede premiéru scénického čtení hry My jsme tři

Napříč staletími

Napříč staletími

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek abonentní cyklus

Hvězdný hlas z Islandu

Hvězdný hlas z Islandu

Arnheiður Eiríksdóttir poprvé vystoupí v Pardubicích. Doprovodí ji Komorní filharmonie

Konkurz do Studia LAIK

Konkurz do Studia LAIK

Mladí adepti divadelního herectví teď mají jedinečnou šanci

GAMPA oslaví UMĚNÍ

GAMPA oslaví UMĚNÍ

Neopakovatelná jednovečerní škola nabízí poslední volná místa

Matiné pro děti a rodiče

Matiné pro děti a rodiče

Dynamika aneb Co dává hudbě grády