Nejen v rytmu swingu

Kultura - 01. 12. 2022
Nejen v rytmu swingu

PARDUBICE - Tradiční předvánoční (nejen) swingový koncert chystá pardubický JK Band také letos. Uskuteční se v neděli 11. prosince od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická.

 

„V programu zazní celá řada novinek. Zařadili jsme do něj swingové standardy i populární skladby,“ uvedl kapelník swingového, jazzového a tanečního orchestru JK Band Pardubice Pavel Kopecký.

 

„V podání našich vokálních sólistů dojde též na několik písní s českými texty našeho nejlepšího textaře Zdeňka Borovce, který by se v letošním roce dožil 90 let. Budou to například známé hity Sladké hlouposti nebo Dva roky jezdím bez nehod,“ sdělil kapelník JK Bandu, který připomene též významné životní jubileum zpěvačky Marty Kubišové. „Na koncertě zazní dvě písně z jejího repertoáru,“ podotkl Pavel Kopecký na adresu umělkyně, která s JK Bandem vystoupila jako host v roce 2001 na dvou akcích. „Pro nás všechny to byla veliká událost,“ zdůraznil kapelník JK Bandu.

 

Nebudou chybět ani písničky se zimní tematikou. „Například Let It Snow nebo Baby It's Cold Outside, opět s krásným českým textem Zdeňka Borovce Venku je déšť a mráz,“ dodal Pavel Kopecký.

 

Své umění předvedou kmenové zpěvačky JK Bandu Zuzana Grohová, Milena Dobrovolná i jeho nový člen, zpěvák Vít Kubant. Jako host vystoupí klarinetista, zpěvák a sólista Orchestru Karla Vlacha, absolvent pardubické konzervatoře a člen Clarinet Factory Petr „Pepíno“ Valášek. „Ten si vybral několik sólových skladeb a písní,“ sdělil kapelník JK Bandu, jehož koncert bude slovem provázet Renata Bečková Klečková. (TD) Foto: JK Band

Mohlo by vás zajímat:

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Sezonu otevře na pardubickém zámku koncert s violoncellistou Emilem Rovnerem

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Sólistou trojice úvodních koncertů bude houslista Jan Mráček

Petra Janečková sahá po Thálii

Petra Janečková sahá po Thálii

Podaří se oblíbené pardubické herečce přetavit nominaci ve významné divadelní ocenění?

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Ve středu v Gočárově galerii Talentissimo, v neděli v Domě hudby slavnostní zakončení

Velké umění v malém prostoru

Velké umění v malém prostoru

Podmanivé smyčce Dua Vespral rozezní zámeckou kapli Tří králů

Přestupní stanice: Strach

Přestupní stanice: Strach

Pardubičtí začínající herci uvedli premiéru hry o svých vrstevnících