Zazní Vánoční kantáta

Kultura - 01. 12. 2022
Zazní Vánoční kantáta

PARDUBICE - V předvečer druhé adventní neděle se v Sukově síni Domu hudby uskuteční Vánoční koncert, který nabídne Vánoční kantátu Leopolda Koželuha. Ta zazní po více než 200 letech v obnovené světové premiéře.

 

Jedná se o skladbu, která byla na přelomu osmnáctého a devatenáctého století uváděna celkem často. Od té doby jako by se po ní slehla zem a dílo bylo dlouho považováno za ztracené, dokud jej v nedávné době v archivu ve Florencii neobjevil švédský badatel Daniel Bernhardsson. Díky jeho objevu a následné práci dalších odborníků, v čele s muzikologem Jiřím Štilcem, který se spolupodílel na českém překladu, ji můžete slyšet v Pardubicích pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, a to ve skvělém obsazení.

 

V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice se představí tenorista Petr Nekoranec, sopranistka Michaela Šrůmová, barytonista Jakub Hliněnský a Český chlapecký sbor Boni pueri. Vánoční kantáta je posluchačsky přívětivou skladbou, bohatou na střídání působivých sólových a sborových partů. Slyšet ji v provedení chlapeckého sboru Boni pueri a vynikajících sólistů bude úžasný zážitek a rozhodně navodí slavnostní vánoční atmosféru. Svým dějem se dotýká jak příběhu narození Ježíše Krista v Betlémě, tak dalších biblických příběhů.

 

Vánoční koncert se uskuteční v sobotu 3. prosince od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby.  Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru, prostřednictvím online webu www.kfpar.cz či na večerní pokladně před koncertem. (AŽ) Repro: KF

Mohlo by vás zajímat:

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Sezonu otevře na pardubickém zámku koncert s violoncellistou Emilem Rovnerem

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Sólistou trojice úvodních koncertů bude houslista Jan Mráček

Petra Janečková sahá po Thálii

Petra Janečková sahá po Thálii

Podaří se oblíbené pardubické herečce přetavit nominaci ve významné divadelní ocenění?

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Ve středu v Gočárově galerii Talentissimo, v neděli v Domě hudby slavnostní zakončení

Velké umění v malém prostoru

Velké umění v malém prostoru

Podmanivé smyčce Dua Vespral rozezní zámeckou kapli Tří králů

Přestupní stanice: Strach

Přestupní stanice: Strach

Pardubičtí začínající herci uvedli premiéru hry o svých vrstevnících