Zazní Vánoční kantáta

Kultura - 01. 12. 2022
Zazní Vánoční kantáta

PARDUBICE - V předvečer druhé adventní neděle se v Sukově síni Domu hudby uskuteční Vánoční koncert, který nabídne Vánoční kantátu Leopolda Koželuha. Ta zazní po více než 200 letech v obnovené světové premiéře.

 

Jedná se o skladbu, která byla na přelomu osmnáctého a devatenáctého století uváděna celkem často. Od té doby jako by se po ní slehla zem a dílo bylo dlouho považováno za ztracené, dokud jej v nedávné době v archivu ve Florencii neobjevil švédský badatel Daniel Bernhardsson. Díky jeho objevu a následné práci dalších odborníků, v čele s muzikologem Jiřím Štilcem, který se spolupodílel na českém překladu, ji můžete slyšet v Pardubicích pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, a to ve skvělém obsazení.

 

V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice se představí tenorista Petr Nekoranec, sopranistka Michaela Šrůmová, barytonista Jakub Hliněnský a Český chlapecký sbor Boni pueri. Vánoční kantáta je posluchačsky přívětivou skladbou, bohatou na střídání působivých sólových a sborových partů. Slyšet ji v provedení chlapeckého sboru Boni pueri a vynikajících sólistů bude úžasný zážitek a rozhodně navodí slavnostní vánoční atmosféru. Svým dějem se dotýká jak příběhu narození Ježíše Krista v Betlémě, tak dalších biblických příběhů.

 

Vánoční koncert se uskuteční v sobotu 3. prosince od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby.  Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru, prostřednictvím online webu www.kfpar.cz či na večerní pokladně před koncertem. (AŽ) Repro: KF

Mohlo by vás zajímat:

Dlouho očekávaný večer

Dlouho očekávaný večer

Východočeské divadlo uvede premiéru scénického čtení hry My jsme tři

Napříč staletími

Napříč staletími

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek abonentní cyklus

Hvězdný hlas z Islandu

Hvězdný hlas z Islandu

Arnheiður Eiríksdóttir poprvé vystoupí v Pardubicích. Doprovodí ji Komorní filharmonie

Konkurz do Studia LAIK

Konkurz do Studia LAIK

Mladí adepti divadelního herectví teď mají jedinečnou šanci

GAMPA oslaví UMĚNÍ

GAMPA oslaví UMĚNÍ

Neopakovatelná jednovečerní škola nabízí poslední volná místa

Matiné pro děti a rodiče

Matiné pro děti a rodiče

Dynamika aneb Co dává hudbě grády