Předprodej zahájen

Kultura - 05. 12. 2022
Předprodej zahájen

PARDUBICE - V pondělí 5. prosince v 8 hodin byl zahájen předprodej vstupenek na 45. ročník festivalu Pardubické hudební jaro. V rámci festivalu, který bude probíhat od 5. dubna do 31. května 2023, se uskuteční 15 koncertů v Pardubicích a okolních městech (Vysoké Mýto, Sezemice, Přelouč, Choltice, Heřmanův Městec), kam zavítají umělci jako Daniel Matejča, Kateřina Kněžíková, Clarinet Factory, Gentlemen Singers, Pavel Šporcl či Čechomor a další. Celý program najdete na webu festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz.

 

Vstupenky lze zakoupit online a také v Turistickém informačním centru v Pardubicích, které nově sídlí v Machoňově pasáži. V prodeji budou vstupenky na jednotlivé koncerty a pořadatel festivalu navíc přichází také s předvánoční nabídkou výhodných balíčků, ta je ovšem časově omezena. Do 24. prosince (včetně) budou v nabídce tři balíčky, díky kterým si lze absolutně nejvýhodněji zajistit nejlepší místa na vybraných festivalových koncertech. Pořádající Komorní filharmonie Pardubice myslí i na své abonenty a ti budou mít rovněž do 24. prosince možnost pořídit si jednotlivé vstupenky na festival s 20 % slevou.

 

VÝHODNÉ BALÍČKY:

„MLADÍ TALENTI“

 

Obsahuje tři koncerty, které kromě toho, že se konají v Sukově síni, spojuje hlavně to, že se při nich představí ti nejtalentovanější umělci nové generace, které na festivalu můžete vidět. Balíček je vstupenkou na Zahajovací koncert festivalu (5.4.) s houslistou Danielem Matejčou, vítězem Eurovision Young Musician, v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, kde pod taktovkou Vahana Mardirossiana zahraje Prokofjevův Koncert pro housle a orchestr č. 1 D dur op. 19. Dále na koncert vynikající rakouské trumpetistky Seliny Ott v doprovodu početného Národního dechového orchestru (28.4.), při kterém zazní pod vedením Stanislava Vavřínka například slavný Arutjunjanův Koncert pro trubku a orchestr As dur, a do třetice ještě také na Koncert vítězů o desáté (24.5.), při kterém se představí mladí lokální talenti - vítězové hudební soutěže Hraj online!, vítězové Soutěže dvouplátkových nástrojů a vítěz celostátní přehlídky amatérských varhaníků Organum regium.

 

„GENIÁLNÍ BACH“

 

Festivalový balíček obsahuje dva koncerty v Pardubicích, které mají čistě bachovský program, a především výjimečnou dramaturgickou hodnotu. Věhlasné Goldbergovy variace (12.4.) zazní v provedení varhaníka Jaroslava Tůmy, a to navíc v mimořádném prostředí Velké obřadní síně pardubického krematoria, které v příštím roce oslaví 100. výročí. Druhým programem jsou Braniborské koncerty (5.5.) v Evangelickém kostele v provedení Barocco sempre giovane, rezidenčního souboru festivalu, a pěti vynikajících sólistů: Jan Ostrý – flétna, Jiří Houdek – trubka, Vojtěch Podroužek – hoboj, Iva Kramperová Svobodová – housle a Edita Keglerová – cembalo.

 

„KRÁSA VOKÁLNÍ HUDBY“

 

Poslední balíček je správnou volbou pro všechny, kdo se rádi nechávají okouzlit zpěvem. V tomto případě jde o kombinaci koncertů: Soprán Kateřiny Kněžíkové (11.4.), Barokní hudba & Hana Blažíková (30.4.) a Gentlemen Singers (14.5.).

 

„Tento balíček bude pro držitele vstupenek sice znamenat trochu cestování, neboť za krásami vokální hudby se budou muset vydat i mimo Pardubice, ale odměnou jim budou mimořádné umělecké výkony na nádherných koncertních místech. Koncerty v něm obsažené je zavedou na pardubickou radnici na pěvecký recitál Kateřiny Kněžíkové, dále do sousedních Sezemic, kde si budou moci vyslechnout Hanu Blažíkovou s českou mariánskou hudbou, a nakonec ještě do Heřmanova Městce, kde v synagoze vystoupí osmičlenný vokální soubor Gentlemen Singers,“ uvedl manažer festivalu Jaroslav Šlais.

 

ABONENTI KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE

 

Zvýhodněné vstupenky na festival čekají také abonenty Komorní filharmonie Pardubice. Abonenti si mohou pořídit vstupenky na festivalové koncerty s 20% slevou, ovšem pouze v období od zahájení předprodeje 5. prosince do 24. prosince 2022 (včetně). Každý abonent si na každý festivalový koncert může koupit jednu takto zvýhodněnou vstupenku. Při nákupu online je nutné po vybrání místa v sále kliknout v nákupním košíku na „odemknout slevu“ a zadat číslo abonentky. Sleva se nesčítá s dalšími slevami, nelze ji kombinovat např. s balíčky, studentskou slevou či slevou pro seniory 65+.

 

DALŠÍ KONCERTY A ZÁVĚR FESTIVALU S ČECHOMOREM

 

Festival se v příštím roce vrátí do míst, na které se loni nedostalo. V Seči v kostele sv. Vavřince zazní Vivaldiho díla v podání Pavla Šporcla za doprovodu souboru Barocco sempre giovane. Do Zámecké kaple v Cholticích zavítá kytarové duo Duo siempre nuevo. Určitým protipólem těmto historickým místům bude koncert Clarinet Factory, který se uskuteční v sále Kongresového centra Atrium v Pardubicích a při Závěrečném koncertu v pardubickém Ideonu vystoupí Čechomor se zpěvačkou Martinou Pártlovou a filharmonií, čímž se festival pomyslně uzavře.

Více na: www.pardubickehudebnijaro.cz  (AŽ) Foto: KF Pardubice (Na snímku Daniel Matejča)

Mohlo by vás zajímat:

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek

Sezonu otevře na pardubickém zámku koncert s violoncellistou Emilem Rovnerem

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Filharmonie vstupuje do 55. sezony

Sólistou trojice úvodních koncertů bude houslista Jan Mráček

Petra Janečková sahá po Thálii

Petra Janečková sahá po Thálii

Podaří se oblíbené pardubické herečce přetavit nominaci ve významné divadelní ocenění?

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Pardubické koncerty Zlaté Pecky

Ve středu v Gočárově galerii Talentissimo, v neděli v Domě hudby slavnostní zakončení

Velké umění v malém prostoru

Velké umění v malém prostoru

Podmanivé smyčce Dua Vespral rozezní zámeckou kapli Tří králů

Přestupní stanice: Strach

Přestupní stanice: Strach

Pardubičtí začínající herci uvedli premiéru hry o svých vrstevnících