Valná hromada posvětila konec

Město Pardubice - 16. 12. 2022
Valná hromada posvětila konec

PARDUBICE – Páteční valná hromada akciové společnosti Pardubický pivovar, v níž drží majoritu Pivovary Staropramen, rozhodla o ukončení výroby v areálu na Palackého třídě k 31. březnu 2023. Pokud se někdo domníval, že se něco změní na rozhodnutí oznámeném již letos v listopadu, byl naivní. Valná hromada byla formální záležitostí a trvala necelou hodinu.

 

Ještě předtím, již minulý pátek, se uskutečnila schůzka členů představenstva Pardubického pivovaru se zástupci města. Z ní vzešel následující společný text poskytnutý dnes médiím.  

 

Prohlášení k Pardubickému pivovaru

 

V minulém týdnu proběhla avizovaná schůzka mezi zástupci města Pardubice a členy představenstva Pardubického pivovaru. „Zástupcům města jsme osobně objasnili důvody, které nás vedly k návrhu ukončit výrobu v Pardubickém pivovaru. Rovněž jsme vysvětlili, že to nebylo jednoduché rozhodnutí zejména s ohledem na zaměstnance pivovaru,“ uvedla Petra Chovancová, předsedkyně představenstva Pardubického pivovaru a dodala, že společnost pro ně připravila podpůrný program.

 

Na schůzce dále zaznělo, že hlavní akcionář do Pardubického pivovaru během tří let investoval více než 100 milionů korun s cílem posílit jeho pozici na tuzemském i zahraničních trzích. Investice putovaly jak do výrobních technologií, tak do samotných značek. Bohužel zásadní změna situace v důsledku pandemie a vypuknutí války na Ukrajině, znemožnila společnosti realizovat plány a stanovené cíle. Jako řádný hospodář s cílem zabránit prohlubující se ztrátě muselo představenstvo přistoupit k výše zmíněnému kroku. Ukončení výroby ale automaticky neznamená zánik všech značek. Pivovar naopak zvažuje, že vybrané z nich zachová. Pokračovat chce také v partnerstvích se sportovními kluby v regionu.

 

„Město Pardubice nemá v pardubickém pivovaru žádný majetkový podíl, a tudíž žádný vliv na chování a rozhodování majitele. Nicméně rozhodnutí o ukončení výroby nás, jako zástupce města mrzí. Jak z hlediska tradice, tak z hlediska pracovních míst, která zaniknou. Nicméně je nabíledni, že apel nebo žádost města nezpůsobí, že by představenstvo pivovaru svůj záměr přehodnotilo,“ komentuje jednání primátor Pardubic Jan Nadrchal.

 

Poté, co návrh schválí valná hromada, bude se představenstvo zabývat dalším osudem pivovaru a areálu, ve kterém se nachází. „Rozumíme tomu, že zastupitelům města není lhostejný osud pardubického piva ani další případné využití areálu pivovaru. Jsme připraveni se s nimi znovu setkat a prodiskutovat další strategické směřování,” dodává Chovancová. Zástupci města tento krok vítají. (zr) Foto: PARDUBICKÝ PIVOVAR

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech