Vernisáž bude ve čtvrtek

Kultura - 02. 01. 2023
Vernisáž bude ve čtvrtek

PARDUBICE - Galerie GU: Univerzity Pardubice zahájí nový rok 2023 unikátní společnou výstavou dvou umělců, které spojuje jedno téma. Obrazy Ivany Lomové a fotografie Tomáše Lahody spojilo téma Galerie. Univerzita otevře výstavu vernisáží ve čtvrtek 5. ledna v 17.30 hodin, zájemci o umění si mají šanci díla prohlédnout i koupit až do 20. února.První letošní výstava představuje spojení dvou odlišných přístupů v různých médiích v náhledu na stejné téma, které je také názvem expozice. Ivana Lomová a Tomáš Lahoda jsou umělci, kteří pracují v sériích a s různými tématy. Ve své tvorbě se nezávisle na sobě v různých obdobích věnovali tematizaci galerie.

 

Výstava na univerzitě proto přináší nezvyklý pohled dvou autorů na prostředí galerie/muzea a konfrontuje různá média - obraz versus fotografie, realistické zobrazení versus abstraktní obraz reálné věci, antropologicko-sociální popisné zkoumání reality versus konceptuální přístup.

 

Ivana Lomová vystavuje sérii realistických obrazů z galerií. V nich nezaostřuje svou pozornost na vystavená díla, ale na situace kolem, na kustody a kustodky, kteří jsou neodmyslitelnou součástí provozu. Série barevných fotografií Tomáše Lahody ukazuje tenkou hranici rozdílu mezi iluzí a realitou, artikuluje pomocí specifického výřezu a výběru zarámování motivů na pomezí abstrakce.

 

Výstava v Galerii GU: Univerzity Pardubice, která se nachází v Aule Arnošta z Pardubic ve Studentské ulici 519, je prodejní, vstup zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz) (MaM) Repro: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Dlouho očekávaný večer

Dlouho očekávaný večer

Východočeské divadlo uvede premiéru scénického čtení hry My jsme tři

Napříč staletími

Napříč staletími

Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek abonentní cyklus

Hvězdný hlas z Islandu

Hvězdný hlas z Islandu

Arnheiður Eiríksdóttir poprvé vystoupí v Pardubicích. Doprovodí ji Komorní filharmonie

Konkurz do Studia LAIK

Konkurz do Studia LAIK

Mladí adepti divadelního herectví teď mají jedinečnou šanci

GAMPA oslaví UMĚNÍ

GAMPA oslaví UMĚNÍ

Neopakovatelná jednovečerní škola nabízí poslední volná místa

Matiné pro děti a rodiče

Matiné pro děti a rodiče

Dynamika aneb Co dává hudbě grády