Vernisáž bude ve čtvrtek

Kultura - 02. 01. 2023
Vernisáž bude ve čtvrtek

PARDUBICE - Galerie GU: Univerzity Pardubice zahájí nový rok 2023 unikátní společnou výstavou dvou umělců, které spojuje jedno téma. Obrazy Ivany Lomové a fotografie Tomáše Lahody spojilo téma Galerie. Univerzita otevře výstavu vernisáží ve čtvrtek 5. ledna v 17.30 hodin, zájemci o umění si mají šanci díla prohlédnout i koupit až do 20. února.První letošní výstava představuje spojení dvou odlišných přístupů v různých médiích v náhledu na stejné téma, které je také názvem expozice. Ivana Lomová a Tomáš Lahoda jsou umělci, kteří pracují v sériích a s různými tématy. Ve své tvorbě se nezávisle na sobě v různých obdobích věnovali tematizaci galerie.

 

Výstava na univerzitě proto přináší nezvyklý pohled dvou autorů na prostředí galerie/muzea a konfrontuje různá média - obraz versus fotografie, realistické zobrazení versus abstraktní obraz reálné věci, antropologicko-sociální popisné zkoumání reality versus konceptuální přístup.

 

Ivana Lomová vystavuje sérii realistických obrazů z galerií. V nich nezaostřuje svou pozornost na vystavená díla, ale na situace kolem, na kustody a kustodky, kteří jsou neodmyslitelnou součástí provozu. Série barevných fotografií Tomáše Lahody ukazuje tenkou hranici rozdílu mezi iluzí a realitou, artikuluje pomocí specifického výřezu a výběru zarámování motivů na pomezí abstrakce.

 

Výstava v Galerii GU: Univerzity Pardubice, která se nachází v Aule Arnošta z Pardubic ve Studentské ulici 519, je prodejní, vstup zdarma.

Informace o galerii a plánovaných výstavách můžete najít také na webu Galerie umění Univerzity Pardubice | Univerzita Pardubice (upce.cz) (MaM) Repro: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Od čtvrtka na Kuňce opět divadlo

Východočeské divadlo se tam navrací s Nocí na Karlštejně a nově uvede Pekařovu ženu

Světová premiéra v Podlažicích

Světová premiéra v Podlažicích

Sobotní koncert představí hudební klenoty broumovského kláštera

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Čtvrteční setkání s Janem Talichem

Baroko tentokrát zůstane jen v názvu souboru

Intimní rizika na veřejných místech

Intimní rizika na veřejných místech

Východočeské divadlo uvede českou premiéru britské hry

Pernštejnlove poosmé

Pernštejnlove poosmé

Odstartoval předprodej a láká na Robina Ferra nebo Válku Roseových v podání Divadla Tramtarie

Ochotníci hrají celý víkend

Ochotníci hrají celý víkend

Spolek J.K.Tyl Sezemice nastudoval komedii Antonína Procházky Jednotka intenzivní lásky