Jak snadno přijít o peníze

Region - 06. 01. 2023
Jak snadno přijít o peníze

PARDUBICKO - V minulých dnech přijali policisté oznámení od 40leté ženy z regionu o tom, že se jí zatím neznámý pachatel naboural do jejího internetového bankovnictví. Neznámá osoba ji zkontaktovala díky inzerátu, ve kterém nabízela k prodeji dětské autosedačky.

 

„Domluvili se na předání zboží prostřednictvím jedné dopravní kurýrní společnosti. Obratem prodávající obdržela odkaz na smluveného dopravce, který otevřela a následně další odkaz podobný bankovnímu, ve kterém vyplnila veškeré údaje k platební kartě. Tím ovšem umožnila pachateli přístup ke svým financím jak na běžném, tak i na spořícím účtu. Díky přijaté zprávě zjistila, že jí byl navýšen limit na jejím účtu na půl milionu korun. Ihned zavolala svému bankéři, který jí účty i platební kartu zablokoval. Pachateli se přesto podařilo odčerpat téměř 80 000 korun, dalších odchozí platbu ve výši 160 000 korun se podařilo zachránit,“ popsala tisková mluvčí krajské policie Andrea Muzikantová.

 

Pardubičtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

„Buďte i v novém roce při komunikaci s cizími lidmi obezřetní a při inzercích upřednostňujte telefonní hovor před pouhým dopisováním si přes různé aplikace. Když cokoliv prodáváte, nesdělujte nikdy nikomu údaje z vaší platební karty,“ zdůrazňuje policejní mluvčí. (zr) Ilustrační foto: Internet

Mohlo by vás zajímat:

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat

Řidič na sebe sám upozornil

Řidič na sebe sám upozornil

Jel stovkou v obci a nadýchal přes jedno promile

Lávka u frekventované silnice

Lávka u frekventované silnice

Kraj pomůže Cholticím se sanací opěrné zdi

Bezplatné stravování

Bezplatné stravování

Pardubický kraj podpoří obědy zdarma pro děti ze sociálně slabých rodin