Jak snadno přijít o peníze

Region - 06. 01. 2023
Jak snadno přijít o peníze

PARDUBICKO - V minulých dnech přijali policisté oznámení od 40leté ženy z regionu o tom, že se jí zatím neznámý pachatel naboural do jejího internetového bankovnictví. Neznámá osoba ji zkontaktovala díky inzerátu, ve kterém nabízela k prodeji dětské autosedačky.

 

„Domluvili se na předání zboží prostřednictvím jedné dopravní kurýrní společnosti. Obratem prodávající obdržela odkaz na smluveného dopravce, který otevřela a následně další odkaz podobný bankovnímu, ve kterém vyplnila veškeré údaje k platební kartě. Tím ovšem umožnila pachateli přístup ke svým financím jak na běžném, tak i na spořícím účtu. Díky přijaté zprávě zjistila, že jí byl navýšen limit na jejím účtu na půl milionu korun. Ihned zavolala svému bankéři, který jí účty i platební kartu zablokoval. Pachateli se přesto podařilo odčerpat téměř 80 000 korun, dalších odchozí platbu ve výši 160 000 korun se podařilo zachránit,“ popsala tisková mluvčí krajské policie Andrea Muzikantová.

 

Pardubičtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

„Buďte i v novém roce při komunikaci s cizími lidmi obezřetní a při inzercích upřednostňujte telefonní hovor před pouhým dopisováním si přes různé aplikace. Když cokoliv prodáváte, nesdělujte nikdy nikomu údaje z vaší platební karty,“ zdůrazňuje policejní mluvčí. (zr) Ilustrační foto: Internet

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky