Čekají Opatovice problémy?

Region - 14. 01. 2023
Čekají Opatovice problémy?

OPATOVICE NAD LABEM – Hospodaření obce může být v nadcházejícím období ovlivněno výsledkem referenda, které se uskutečnilo v pátek a v sobotu ve třech tamních hlasovacích okrscích v souběhu s prezidentskými volbami.

 

Rok může být opět plný nově realizovaných staveb, kulturních
a společenských akcí. To všechno, pokud referendum o průmyslové hale, které proběhne v termínu prezidentských voleb, nerozhodne o krocích vedoucích k zastavení plánované stavby. Pokud ano, pak s velkou pravděpodobností čekají obec soudní jednání o náhradě škody, jejichž výsledek může ovlivnit rozvoj obce,“ pravilo se v tiskové zprávě obce Opatovice nad Labem, rozeslané ve středu 11.1. médiím. (Týž den byla zveřejněna na těchto našich webových stránkách – pozn. red.)

 

V sobotu byly publikovány výsledky referenda. Jeho otázka zněla: „Požadujete, aby orgány obce Opatovice nad Labem učinily v samostatné působnosti veškeré možné kroky k tomu, aby zabránily výstavbě průmyslové, výrobní, logistické, montážní nebo skladové haly na pozemcích (následuje jejich konkrétní výčet – pozn. red.),vše v k.ú. Opatovice nad Labem?“

 

Ve třech hlasovacích okrscích bylo odevzdáno 1188 platných hlasů, 682 respondentů odpovědělo ANO, 474 se vyslovilo NE, zdrželo se jich 47. Referendum je tudíž platné (účast 59,78 %) a závazné (55,84 %).

 

Dá se předpokládat, že obec na základě výsledků referenda čekají nelehká jednání. Vůli občanů však musí respektovat. Situaci v Opatovicích bude Týdeník Pernštejn nadále sledovat. (ro) Ilustrační foto: Obec Opatovice nad Labem (Na snímku dostavba kuchyně u Základní školy)

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice