Docela obyčejný lump a parazit

Region - 20. 01. 2023
Docela obyčejný lump a parazit

PARDUBICKO – Jednatřicetiletý muž z Chrudimska pokračoval v trestné činnosti i přesto, že už byl v srpnu loňského roku trestně stíhaný za obdobnou majetkovou trestnou činnost. 

 

Od října loňského roku se dopustil na Pardubicku a Chrudimsku celkem jedenácti skutků. V Chrudimi odcizil dva motocykly, dále v Pardubicích posprejoval zeď jednoho z parkovacích domů hned několika obrazci. Na začátku prosince dokonce v katastru Čeperky odcizil i nastartované vozidlo zn. Volkswagen Caddy. To patřilo bagristovi, který nedaleko dokončoval práci na lesním porostu a auto měl již připravené k odjezdu.

 

Po několika dnech neoprávněného užívání vozidla bylo potřeba dotankovat. Využil odcizené registrační značky a vydal se na čerpací stanici. Natankoval plnou nádrž, z regálu vzal jídlo, pití, cigarety a pod záminkou zapomenuté platební karty nasedl s věcmi do vozidla a z místa bez zaplacení odjel. Ve stejný den ještě odcizil zaparkovaný nákladní přívěs. Dále se vloupal do jedné chatky v katastru obce Čeperka, ze které odcizil, co šlo – rybářské náčiní, nože, sekeru, propan-butanovou láhev a další věci. Aby zametl stopy, do chatky se ještě vrátil a úmyslně ji zapálil. Tímto jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 600.000 korun.

 

Přiznal se i ke krádeži jízdních kol, které měl odcizit ze zahrady rodinného domu v Pardubicích. Při dalším lupu na Holicku odcizil z jedné otevřené garáže rodinného domu vrtačky, nářadí a lahve s alkoholem. Jeho další výprava směřovala do jednoho ze zemědělských areálů. Tam vnikl do administrativní budovy, ze které odcizil kávovar. V areálu společnosti si všiml ještě několika zaparkovaných vozidel. S jedním z nich se po areálu firmy pouze projel, s druhým už ale připravenou dírou v plotě odjel. Jeho jízda však brzy skončila v poli, ve kterém zapadl.

 

V minulých dnech se policistům podařilo muže zadržet. Ke všem skutkům, které mu jsou kladeny za vinu, se přiznal a uvedl, že svého jednání lituje a že v nich pokračovat nebude. A měl pravdu. Soudce totiž rozhodl o jeho vzetí do Vazební věznice v Hradci Králové. Obviněný dále kriminalistům uvedl, že je nezaměstnaný, občasný uživatel drog, nemá pravidelný měsíční příjem a že si páchanou trestnou činností opatřoval prostředky k obživě.

 

Pardubičtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 31letého muže pro pokračující trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci. V případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

ANDREA MUZIKANTOVÁ, tisková mluvčí policie Pardubického kraje Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice