Vše v Pernerově ulici

Region - 31. 01. 2023
Vše v Pernerově ulici

PARDUBICE - Od pátku 3. února bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině fungovat částečně v nových prostorách. Již na podzim loňského roku bylo přesunuto ze sálu Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje do budovy v Pernerově ulici 168 v centru Pardubic. V ní bude i nadále zajišťováno udílení dočasné ochrany. Nouzové ubytování a registrace ke zdravotnímu pojištění bude nově řešeno na pracovišti Centra na podporu integrace cizinců v Pernerově ulici 444. Provozní doba obou pracovišť bude zachována.

„Po přesunu Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině ze sálu Jana Kašpara, kde bylo umístěno od března loňského roku, jsme zajistili krátkodobý nájem kanceláří v budově, kde sídlí Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR. Po neprodloužení nájemní smlouvy jsme řešili, jakým způsobem nadále tuto službu v krajském městě zajišťovat i přesto, že je jeho vytíženost násobně nižší. Nakonec jsme se domluvili, že udělení dočasné ochrany bude zajištěno i nadále na standardním pracovišti Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra v Pernerově ulici 168. Přidělování nouzového ubytování z databáze HUMPO a registrace ke zdravotnímu pojištění bude nově probíhat na pracovišti Centra na podporu integrace cizinců v Pernerově ulici 444. Žadatelé tak nebudou muset chodit napříč městem a vše potřebné naleznou jen pár desítek metrů od sebe,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

V původních prostorách bude KACPU naposledy fungovat v pátek 27. ledna od 8 do 14 hodin. V nových prostorách pak bude otevřeno poprvé v pátek 3. února. Provozní doba uvedených pracovišť zůstává nezměněna tedy v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin. V této podobě bude provoz zajištěn do 31. 3. 2023. (DoB) Ilustrační foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Kam se ztrácejí mufloni?

Kam se ztrácejí mufloni?

Z areálu pod Kunětickou horou zmizel už druhý trofejní kousek

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Hejtman Netolický: Velké poděkování lékařům

Dobrá zpráva pro pacienty na prosinec

Více přihlášek, méně papírování

Více přihlášek, méně papírování

Studenty čekají změny u přijímaček

Mít na co hrát je základ

Mít na co hrát je základ

Mladí konzervatoristé se mohou těšit na výraznou obnovu hudebních nástrojů

V souvislostech

V souvislostech

Zemědělci a potravináři debatovali o cenách a kvalitě potravin

Smutný příběh s dobrým koncem

Smutný příběh s dobrým koncem

Hasičská klubovna ve Svinčanech vstala i díky podpoře kraje z popela