Opatření Dopravního podniku

Město Pardubice - 02. 02. 2023
Opatření Dopravního podniku

PARDUBICE - Z důvodu nově stanoveného omezení únosnosti mostu M104 v ul. kpt. Bartoše dochází od pondělí 6. února 2023 k následujícím změnám ve vedení linek MHD:

 

linka 2 – obousměrně vedena mimo Hlavní nádraží. Spoje ve směru od Zámečku pojedou ze zast. Krajský úřad přes zast. Třída Míru a Masarykovo náměstí (st. 1) a dále přes Stavařov na konečnou Polabiny,točna. Spoje ve směru od Polabin pojedou přes Stavařov na zast. Sukova a dále ve své trase.

 

linka 6 – spoje do a z Rosic budou ze zast. Hlavní nádraží vedeny po objízdné trase ul. Nádražní (silnice I/37) do zast. Rosice,pošta a dále ve své trase

 

linka 7 – ukončí svou jízdu na zast. Hlavní nádraží

 

linka 13 – obousměrně vedena mimo Hlavní nádraží. Spoje ve směru od Dubiny pojedou ze zast. Krajský úřad přes zast. Třída Míru a Masarykovo náměstí (st. 1) a dále přes Stavařov a zast. Polabiny,Okrajová na konečnou Ohrazenice,točna. Spoje ve směru od Ohrazenic pojedou přes zast. Polabiny,Sluneční a Stavařov na zast. Sukova a dále ve své trase.

 

linka 18 – obousměrně vedena po objízdné trase ul. Nádražní do Polabin, zastaví i na zast. Kréta, ze zast. Polabiny,Okrajová dále ve své trase

 

linka 27 – ve směru ke Zdravotnické škole bude celodenně vedena přes zast. Masarykovo náměstí a Náměstí Republiky (tedy mimo třídu Míru)

 

linka 99 – ze zast. Hlavní nádraží vedena obousměrně po objízdné trase ul. Nádražní do Polabin, zastaví i na zast. Kréta, ze zast. Polabiny,Okrajová dále ve své trase

 

 

Na objízdné trase ulicí Nádražní nebudou spoje obsluhovat zastávku Albert HM.

 

 

Pro obsluhu zastávek Polabiny,Lidická a Polabiny,Kpt.Bartoše bude zavedena okružní linka 902, která bude vedena v trase Hlavní nádraží – Polabiny,Kpt. Bartoše – Polabiny,Okrajová – Polabiny,točna – Bělehradská – Polabiny,Kpt. Bartoše – Hlavní nádraží. Špičkový interval na lince 10 minut, provoz na této lince bude zajištěn nízkokapacitním vozidlem. Na této lince bude cestujícím umožněna bezplatná přeprava.

 

 

Provozována bude nově i linka 906, která v časech školní dojížďky propojí Rosice a Polabiny (Rosice,točna – Polabiny,Lidická).

 

 

Uvedené změny budou v platnosti do odvolání. Vyzýváme cestující, aby sledovali aktuální informace na webu dopravního podniku a vývěskách na dotčených zastávkách. JITKA MALINSKÁ, Dopravní podnik města Pardubic Foto: ROMAN MARČÁK

Mohlo by vás zajímat:

Zelení chtějí forenzní audit

Zelení chtějí forenzní audit

Tisková zpráva ke kauzám veřejných zakázek před pondělním mimořádným jednáním zastupitelstva

Základní ceny se nemění

Základní ceny se nemění

Prodej vstupenek na Velkou pardubickou zahájen

Grand na dva roky zavře

Grand na dva roky zavře

Zpět se vrátí jako moderní obchodní centrum

Třída Míru bez MHD

Třída Míru bez MHD

Linky se přesunou na Sukovu třídu, sleva na první přestup bude stoprocentní

„Nemohu se upamatovati“

„Nemohu se upamatovati“

Památník Zámeček a Historický ústav AV ČR pořádají konferenci o soudních procesech s nacistickými válečnými zločinci

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Další informace o podlimitních zakázkách a o hospodaření na pardubickém magistrátu