Wernerovo nábřeží zdobí nová lípa

Město Pardubice - 24. 02. 2023
Wernerovo nábřeží zdobí nová lípa

PARDUBICE - Do prostoru za kostel sv. Bartoloměje se vrátila lípa, kterou tam v lednu vysadil městský obvod Pardubice I. Jednalo se o náhradu za předešlou uschlou lípu. V letošním roce MO I plánuje vysadit další stromy, a to v ulicích Sezemická a Na Hrádku.

 

„Minulá lípa, která byla na stejném místě, uschla. Městský obvod tedy požádal státní správu orgánu ochrany přírody o souhlas s jejím pokácením. Vzhledem k tomu, že se jedná o lokalitu památkově chráněnou, bylo třeba požádat o vyjádření i Úsek památkové péče Magistrátu města Pardubic,“ přibližuje starosta MO I Filip Šťastný a dodává, že Úsek památkové péče pokácení schválil ale s podmínkou, že na místě pokácené lípy musí být zasazena lípa nová. „Tato podmínka byla tedy od začátku součástí rozhodnutí o povolení ke kácení předešlé lípy,“ doplnil starosta Šťastný. V dané lokalitě v průběhu roku přibude ještě chybějící jerlín.

 

Městský obvod Pardubice I plánuje v letošním roce sázet ještě další stromy, a to v jarním období. Bude se jednat o hlohy, které zasadí v ulicích Sezemická a Na Hrádku. „Zeleň ve městě má mnoho výhod. Mezi hlavní benefity patří snižování tepelného ostrova, což je městská zástavba, ve které je znatelně vyšší teplota než v jejím okolí. Je prokázáno, že tepelný ostrov je až od 10 stupňů nižší u lokalit se stromy. Mezi další výhody patří i snižování prašnosti v okolí zeleně a nesmíme zapomenout ani na estetickou funkci,“ vyjmenovala pozitiva zeleně uvnitř města náměstkyně Jiřina Klčová, do jejíž gesce spadá životní prostředí. (kvl) Foto: MmP

Mohlo by vás zajímat:

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce

Nakonec byli všichni spokojeni

Nakonec byli všichni spokojeni

Zahradní slavnost mateřské školy málem zhatil déšť